...

אורלי מונק
 
אורלי מונק - יו"רית פורום נשים עד אפריל 2016
ילידת פתח-תקוה ותושבת ראש העין מזה 17 שנים. נשואה לבעז ואימא לאורין, חייל, ולאליאנה, חיילת. אורלי פעילה בפורום נשים עירוני מאז הקמתו ובתוכו פעלה, בין-היתר, כמנחה של "פורום נשות עסקים ראש העין-כפר קאסם", כמנחה בקורס "מנהיגות נשים" וכחברה בצוות אתר האינטרנט של הפורום, "נשים בראש".
אורלי, כיום יועצת לפיתוח ארגוני ומנהיגות נשית, ניהלה בעבר את מרכז ייעוץ לנוער בפתח-תקוה כ-15 שנים ועבדה כמנחה ב'מכון למנהיגות איכותית' שבזיכרון יעקב. למדה התנהגות ארגונית בביה"ס למינהל עסקים של אוניברסיטת ת"א והיא בעלת תואר שני בלימודי מיגדר.
להתקשרות עם אורלי: 
orlymunk@smile.net.il
לדף הפייסבוק לחצי  כאן
 

 
  
צילמה: שיבי איסמן

מסיימת תפקיד

תמונה זו צולמה בסיום מיפגש פורה עם הנהגת פורום נשים, בביתי, במטבח.

בשש השנים האחרונות, בהן הייתי יושבת ראש פורום נשים ראש העין, הגדול בארץ, היווה הפורום עבורי גם בית משמעותי. בית בו יש חום ואהבה לנשים ונערות בעיר, שקשוב לצרכים ולקולות מגוונים שאנחנו משמיעות, מנכיח קולות אלה, נותן להם מקום ומחבר ביניהם. ובית שגם רואה משמעות בגדילה שלנו ביחד, בלמידה משותפת ובהתפתחות שלנו כנשים משפיעות בתחומי חיים מרכזיים בעיר. חושבות, מובילות ביחד, גם מפשילות שרוולים, מושיטות יד ועושות.

תודה ענקית לכל מי שהיו ולקחו חלק בשנים אלו בפורום נשים והטמיעו חשיבה ועשייה מגדרית חדשנית, נשים נערות וגברים, ארגונים ורשות מקומית.

היום אני נפרדת מתפקידי כיושבת ראש, גאה להיות חלק מקהילת הנשים שלנו, וגם חלק מחוט שני של מובילות שתחילתו ביו"רית שהולידה את פורום נשים - אורנה צאיגוהמשכו ביו"רית שנבחרה בימים אלו - טליה סמולש. מאחלת לה ולכן הצלחה והמשך עשייה פוריה.

מזמינה את כולנו לפתוח בהנאה רמקולים עם גלי עטרי, לשיר בקול רם ולרקוד -

''קחי עכשיו את אושרך, את כוחך....''


תודה, אורלי מונק


מתוך הניוזלטרים :Happy Life, רומא
פברואר 2016

שלושת אלפים בלונים בצבעים, צורות וגדלים שונים ואנו בתוכם בחוויה מסעירה. מסתובבים, מתחככים ובעיקר נהנים וצוחקים בקול. חזרנו לאחרונה מתערוכה מיוחדת במוזיאון Maxxi ברומא הנקראת Life Life של האמן הקוריאני Choi Jeong Hwa שרוצה לחבר בין אמנות ואנשים. התערוכה באה להנכיח את הדברים הפשוטים היומיומיים בדרך אחרת ומציעה להשתמש בכל החושים תוך שימוש בדבר כל כך פשוט שעושה לכולנו חגיגה. התערוכה מציעה התסכלות אחרת בדגש על ערכים חיוביים.

גם אנחנו בפורום נשים רוצות להמצא בחוויות האלה ולקדם ערכים של Happy Life. 

שלכן, אורלי מונק


מי היתה זוהרה אלפסיה ?
אוקטובר 2015

זוהרה אלפסיה היתה אישה שנולדה במרוקו בשנת 1905. התפתחה והיתה לאחת הזמרות המפורסמות והנערצות בשנות ה-30 וה-40 במרוקו, זמרת החצר בארמון המלך. בשנת 1962 החליטה לוותר על התהילה והעושר ועלתה לארץ. 
בשנים האחרונות אנו עוסקות בפורום נשים בחשיבה ובעשייה על ראש העין כעיר ידידותית לנשים. אחד הפרויקטים בתחום הינו: רחובות על שמות נשים. רחובות בשכונות החדשות של ראש העין עם שמות נשים שהיו מכוננות, מנהיגות, מטביעות חותם, אך ברבות השנים נישכחו. ואנו כאן בשביל להנכיח אותן במרחב העירוני ציבורי לטובת כולנו, למען ילדנו.
וכמה שמחנו לשמוע שהפרויקט שעסקנו בו, חקרנו, למדנו וכתבנו על נשים שכאלה יצא לאור ובאחת השכונות החדשות בעיר קמו רחובות עם שמות נשים: ברכה צפירה, שרה לוי תנאי, מרים ילן שטקליס, יונה וולך ועוד... וכמובן - זוהרה אלפסיה. רחובות על שמות נשים בעיר ראש העין. 
זו הזדמנות ניפלאה להודות לכל הנהגת פורום נשים שקידמה זאת ולהנהגת העיר שתמכה והרימה את הכפפה.
באהבה, אורלי מונק, יו"רית פורום נשים ראש העין 
 


הקיץ הזה תלבשי נוחות
יוני-יולי 2015

 
זה הזמן להרים ידיים, חופשיות, מחבקות את הקיץ.
ניוז זה הינו בסימן של קיץ ואת מוזמנת לצלול לתוכו ולעשות שימוש במה שליבך אוהב.
כולנו בחוויה של סיומי שנה, מעברים, פרידות, תולות את הילקוטים, מכבסות ומכניסות לארון את התלבושת האחידה ומוציאות החוצה משהו אחר.
אנו מציעות לפנות זמן למעט נינוחות וחופש. לצעוד בטיילת המקסימה בראש העין לפנות ערב עם חברה טובה (אנחנו התחלנו), להתחיל לעשות יוגה (גם זאת התחלנו), להשתלב בקבוצה בעיר שמתאמנת במאמאנט וכדורשת, להשתלב בקבוצת נשים שעושה הליכה בשילוב ריצה (פגשנו כמה כאלו לאחרונה בטיילת בערב) ועוד מה שאתן אוהבות.
בעיקר לרדת מהעקבים (מומלץ לא רק לדיילות אוויר. גם לנערות י''ב שחוו השבוע נשף סיום) ובכלל בכל העולם יש תנועה כזו להוביל קוד לבוש פשוט נעים בשילוב סנדלים ונעליים שטוחות שמאפשרות לנו ניידות ובריאות.
וגם, נשים רבות שפוגשות אותי בימים אלו מדברות איתי על כך שלפני שנה בקיץ כולנו היינו 'אמהות לחיילות וחיילים במלחמה' וחווינו תקופה מורכבת וקשה, וכולנו זקוקות הקיץ לחזור לעצמנו. כולנו.
יחד עם זאת אי אפשר להתעלם ממה שהיה ואנו מזמינות אותך, לקרוא בניוז את הפוסט של 'נשים מובילות שלום' לקראת אמירה והובלה משמעותית של נשים.
 
שלכן, אורלי מונק, יו"רית פורום נשים ראש העין
 

אז מה אנחנו עושות כל היום
מאי 2015
 
בחודשים האחרונים אנחנו בשקט. אנחנו בסוג של עשייה שמצריכה חשיבה, תכנון, למידה והולדה. כן, בחודשים האחרונים רקמנו והולדנו שתי יוזמות שעבדנו עליהן המון זמן ואנו רוצות לספר לכן עליהן.
היוזמה האחת - מושיטות יד - כולנו כנשים זקוקות בחיים שלנו למישהי אחרת שתקשיב לנו, תעזור לנו, תושיט לנו יד. כל אחת מאתנו נקלעת לרגעים בהם היא זקוקה לעזרה. זה קורה לכל אחת מאתנו - לי, לך, לחברה, לשכנה. בשנתיים האחרונות קיבלנו בפורום נשים המון פניות של נשים שביקשו אוזן קשבת, לכן החלטנו לעשות מעשה ובנינו בעיר קבוצה מדהימה של 30 נשים שנענו לקריאה שלנו ועברו תוכנית הכשרה מרתקת. סיימנו את תכנית ההכשרה וכולנו מוכנות להושיט יד לבקשות או קשיים של נשים בעיר. לתמונות מתוך אירוע הסיום של תכנית ההכשרה
אם את מכירה מישהי שזקוקה לעזרה, לאוזן קשבת, ליעוץ - הציעי לה לפנות אלינו. זה בחינם וסודיות מובטחת. לפרטים נוספים
 
היוזמה השנייה - סלון עיסקי נשי - מדי ראשון בשעה 9:30 בבוקר מגיעות אלינו אל פורום נשים נשים בעלות עסק. אם את בעלת עסק ורוצה לצאת מהבית, לשנות אווירה, לשכוח מהכלים בכיור, את מוזמנת לבוא אלינו לעשות עבודה אישית, לפגוש נשים אחרות בשיח עיסקי נשי וגם לשבת בקבוצה בשעה 11:00. התחלנו בזה וזה מעורר סקרנות ורצון להמשך. לפרטים נוספים
 
שתי יוזמות בחיתולים. שתי יוזמות בשיתופי פעולה עירוניים. אנחנו כל כך מאושרות. בואי לעזור לנו לקדם את היוזמות. גם אותך.
 
שלכן, אורלי מונק, יו"רית פורום נשים ראש העין
 

הבחירות שלנו בחיים
מרץ 2015

 
''את יודעת'', אני אומרת לבתי המתבגרת, שמתלבטת האם לפתוח חשבון בבנק כמו חלק מחברותיה, ''נשים בעבר לא הורשו להחזיק ברכוש, או לקבל הלוואה בבנק, או להתעסק בכסף". 
היום, נושאים רבים נראים לנו טבעיים שכך יהיו, כמו: לבחור ולהיבחר, אך דורות של נשים בעולם היו צריכות להיאבק למען זכויות אלה.
יום האישה הבינלאומי, שנקרא במקור 'יום הפועלות הבינלאומי', נערך כל שנה במרץ ומציין תביעה אמיצה שלנו כנשים לשוויון זכויות ולזכות בחירה.
ניו-זילנד היתה המדינה הראשונה שהעניקה לנשים זכות בחירה, אך לא זכות להיבחר, לקראת הבחירות בשנת 1893. ארה"ב אשררה את  התיקון ה-19 לחוקה, אשר העניק זכות בחירה לנשים בכל המדינות ב1920-. גם בישראל הצביעו הנשים לראשונה ב-1920, בבחירות הראשונות לאסיפת הנבחרים של מוסדות הישוב. בשווייץ רק בשנת  1971הורשו נשים להצביע.
וגם, מחקרים שנעשו בשנה האחרונה מראים כי נשים, שהולכות להצביע, בוחרות אחרת. שמות דגש ולב על נושאים כמו: חינוך, בריאות, שוויון הזדמנויות ובטחון. זה חשוב לחיינו ולחיי ילדינו.
ביום שלישי הקרוב אני מתכוונת ללכת עם בתי לקלפי, להכניס אותה איתי מאחורי הפרגוד ולחגוג את זכותנו להצביע.
הזכות הזו שיש לנו בידיים -  לבחור ולהיבחר, בואו ניקח אותה בגדול. בקול גדול ובמסה גדולה.
 


ללמד את ילדינו על קשר ואינטימיות
מרץ 2014

החודש, חודש מרץ, אנו מציינות בראש העין את חודש האישה הבינלאומי במגוון אירועים והנושא העובר כחוט השני ביניהם הינו מיניות. אני רוצה להודות לכל השותפות העירוניות שתכננו ועשו במשותף אירועים אלו כל אחת בתחומה.

המקום הזה של לעשות אירוע הינו להאיר בזרקור נושאים חשובים מחיי נערה ואישה. נושאים אלה ראוי לציינם לא רק ביום האישה, אלא לשלבם בחיים היומיום של נשים, נערות וקהילה.

בחרנו להביא בפורום נשים, בשיתוף המרכז לשלום המשפחה, את הסרט המטלטל 'שש פעמים' על חיי מתבגרות ומתבגרים לצד שיחה מרתקת עם רונה סגל התסריטאית ודפנה אייזנרייך ממרכז הסיוע. פתחנו את האירוע גם לנשים וגברים, גם לנערות ונערים. אנו רוצות להודות לכל מי שהגיע ומתנצלות בפני כל אלו שרצו אך הכרטיסים כבר אזלו.

יצאנו מהסרט עם עומס רגשי, מחשבות וגם שאלות: ממי ילדינו צריכים ללמוד על קשר ואינטימיות ? אני חושבת שמאתנו, ההורים. אנו צריכות להיות נוכחות ומשמעותיות בחיי ילדינו המתבגרים והמתבגרים, לשתף את ילדינו בחיינו שלנו וללמד אותם על קשר, דיאלוג ואינטימיות.

תודה לשותפה שלנו לערב זה, מירה בוברוב מהמרכז לשלום המשפחה, רוויטל יהודה יועצת ראש העיר למעמד האישה ולכל הנשים הנפלאות מהנהגת פורום נשים שנרתמו ועזרו - זהבית לוי שהפיקה את הערב, ימית לוי על הכיבוד, שחר מ-'אפיה קסומה', לנעמי חדד, שולי גל ואורלי חבקין, למיכל בן ארי על העיצוב הגרפי והצילום. 


עיר ידידותית לנשים בראש העין
ספטמבר 2012

בשנתיים האחרונות אנו עסוקות הרבה בפרויקט 'ראש העין - עיר ידידותית לנשים'. עסוקות, קוראות, לומדות, עושות הרבה עבודת שטח, נפגשות עם נשים, גם עם גברים, שואלות, מקשיבות בעניין, מתעניינות.

כל קבוצת 'המובילות העירוניות' של עיר ידידותית לנשים עסוקות, למרות שזה עדיין לא נראה ולא ניכר בעיר. עכשיו סופ סופ הגענו לשלב שבו אנו מולידות פרוייקטים בהתאם למה שנשים בעיר דיברו, שיתפו והעלו כצרכים חשובים ויומיומיים. הפרוייקטים מקסימים ומרגשים את כולנו, נשים, נערות, גברים, קהילה. 
 
בניוז יולי 2012 כתבנו על פרויקט ראשון 'יש לי להציע'. בהמשך נשתף בפרוייקטים נוספים: 'השירותים שלי', 'פתוחה לנשים', 'רחובות על שמות נשים' ועוד.
 
אתן מוזמנות לכתוב לנו, לקחת חלק , להיות שותפות לנו בשינוי פני העיר. 
 

מרחיבות את השורות
אוגוסט 2012

בימים אלה אנו 'מרחיבות את השורות' בפורום נשים ומזמינות אותך לקחת חלק, להיות פעילה, להשאיר חותם, להיות משמעותית בכל מיני פעילויות ואירועים שאנו מתכננות בפורום. 

אם יש לך רעיון לפרויקט ואת רוצה להוביל, אם יש לך מחשבה ואת רוצה להיות בצוות חשיבה ותכנון, אם את רוצה להיות חלק מצוות האתר 'נשים בראש', אם התפיסה של 'ראש העין- עיר ידידותית לנשים' מדברת אליך ואת רוצה להיות חלק ממנה, השמיעי קול. הגידי, בררי, שאלי והצטרפי. orlymunk@smile.net.il
 

ראש העין - עיר (של תעסוקה) ידידותית לנשים
יולי 2012
אנו לקראת סיום פרק משמעותי ומרגש בעבודת קבוצת המובילות העירוניות - 
'ראש העין - עיר ידידותית לנשים'.
בשנה וחצי האחרונות התכנסנו כקבוצה, למדנו על חיי הנשים בעיר, הרכבנו משקפיים מגדריות, ערכנו תשאולים ברחבי העיר וגם ממש עכשיו - 'הולדנו' פרויקטים לעשייה ומימוש. אנו נשתף אתכן במהלך הניוזלטרים הבאים על בחירת הפרויקטים והדרכים בהן אנו נפעל כדי לממש אותם.

כחלק מתהליך המימוש, אנו פותחות כאן היום בניוז ובאתר מיזם שאנו קוראות לו 'יש לי להציע': אנו רוצות לבנות מאגר מידע אינטרנטי, המאפשר חיבור בין חברות וארגונים המציעים הזדמנויות תעסוקתיות ובין נשים המחפשות תעסוקה.

אנו קוראות למנהלות ומנהלים, בחברות, ארגונים ועסקים הפועלים בראש העין וסביבתה, להציע הזדמנויות תעסוקתיות לנשים המתגוררות בעיר והמחפשות עבודה. עבודה בראייה מגוונת, המותאמת לנשים בשלבי החיים השונים.
בעיננו קשר שכזה מחבר ארגונים לעיר ולחיים שבה, עונה על צורך חשוב של נשים המגוררות כאן והרוצות לעבוד קרוב וכאן.
אתן ואתם, נשים וארגונים, מוזמנים להתחיל לרקום קשר תעסוקתי שכזה שהינו הדדי ורווחי לכולנו.

הכנסו ל- 'יש לי להציע'.           בהצלחה ענקית לכולנו.נערים ונערות - יזמים ויזמיות
יוני 2012
ברצוני לשתף אתכן בחויותיי מיריד שהתקיים בחודש מאי 2012 - יריד של “יזמים צעירים”. “יזמים צעירים” הינו ארגון בינלאומי המאפשר לקבוצת בני נוער להקים חברה לכל דבר, להמציא ולשווק מוצר, ולקחת חלק פעיל בתחרויות הארגון. ביריד, קבוצות של בני נוער מחטיבות ביניים בערים שונות הציגו מוצרים אותם המציאו, פיתחו וייצרו.
מראש העין, הגיעו שתי קבוצות של בני נוער מכתות ט' בחטיבות הביניים “היובל” ו“גוונים”. הסתובבתי בין הדוכנים שלהם והלב שלי התרחב: נערות ונערים, עומדים ומדברים על מוצרים שונים שפיתחו, פונים לקהל, מפתחים שיחה, מתארים את המוצר, מראים איך להשתמש וכל זאת - עם חיוך, בטחון, העזה, יצירת תקשורת ותחושה שהם יכולים ומסוגלים. מתרגשים ומוכרים. וחשבתי לעצמי שמנהיגות ועשיית עסקים, במציאות המשתנה שלנו, אפשרי שנלמד גם מהילדים שלנו.

וקצת על המוצרים:
קבוצת בני הנוער מחטיבת היובל, שנקראים “חברת אוורסט”, המציאו מוצר מקסים וקומפקטי “שיעורון” - כלי עזר לתלמידים, שמספק מענה מיידי לשאלה “האם יש שיעורים או אין”.
עלות: 16 ש''ח. לפרטים ומכירה: אליאנה, 0547340897.

קבוצת בני הנוער מחטיבת גוונים, שנקראים “חברת מפרש”, המציאו מוצר מומלץ לאוהבי אפייה “בצקלו” - מערוך שמפזר קמח בעדינות וגם ניתן לקירור במקרר.
עלות: 80 ש"ח. לפרטים ומכירה: ליהיא - 0547474816.

אנו גאות ומפרגנות לשתי הקבוצות (לשתי הקבוצות יש פייסבוק). בהצלחה.
 


מרחב עירוני משותף
הפעם רצינו לשתף אתכן בתהליך של קידום ראש העין לקראת היותה 'עיר ידידותית לנשים'.
קבוצת המובילות העירוניות נפגשת בחודש האחרון עם נשים מכל רחבי העיר, בשיחות אישיות או קבוצתיות קטנות,
בכל מיני מקומות: בבתים, בבתי קפה, על הספסל ברחוב, ב'מועדונה' ועוד.זאת כדי להכיר יותר, כדי להקשיב, כדי לתת מקום ל'קול האישי האותנטי' של נשים בעיר, כדי לראות את נקודת המבט הייחודית
של כל אחת ובעיקר כדי לשאול נשים על החוויה שלהן כנשים החיות בראש העין, מה משמח אותן ומה היו רוצות אחרת.
כבר נפגשנו עם נשים, בכל מיני גילאים, והמפגשים - מרתקים, מרגשים ובעיקר מלמדים. למשל, למדנו שנשים אוהבות להיפגש, לדבר, לחלוק חוויות ולהיעזר. וגם שמענו מנשים שהן רואות את עצמן בתפקיד מאוד מורכב -
גם  מנהלת הבית, גם בת-זוג, גם אמא, גם אישה עובדת עם קריירה, גם מי שאחראית על הקניות בבית וגם מי שמסיעה לחוגים אחר הצהריים.
היתה גם מי שאמרה "אף פעם לא עצרנו ואמרנו מה אנחנו הנשים רוצות, מה אנחנו צריכות". ואחרת הוסיפה: "אני חושבת שהנשים הן כוח,
כשאני קמה בבוקר אני מרגישה קודם כל כאדם ולא כאשה". ואחת הנשים סיכמה את אחד המפגשים במילים
"הגיע הזמן להזיז את עצמי".אז זהו. הגיע הזמן שלנו.נשים שרוצות להיפגש איתנו, מוזמנות לכתוב אלינו.
ובעניין אחר,בימים אלו אנו נפרדות מאילה אורי שמובילה את צוות הניוזלטר של פורום נשים בשנה וחצי האחרונות,
במקצועיות רבה ובעיקר עם הרבה אהבה. אילה הולכת לעשות ולהשקיע בעסק הפרטי שלה ואנו מאחלות לה הצלחה ענקית.
אנו, צוות האתר והניוז יוצאות לפגרה, לתקופת התארגנות מחודשת. נתראה בהמשך.מאחלת לכולנו חג חנוכה שמח ומואר ועם הרבה נוכחות ב'מרחב העירוני המשותף'. 

 

מקורות ההשראה שלנו
ספטמבר 2011
סוזנה שאקו, פעילה חברתית בארצות הברית, התארחה אצלנו בפורום נשים ראש העין
ביום שלישי לפני שבוע (6.9.2011).
בחייה הקודמים היתה סוזנה עורכת דין מצליחה ועבדה שעות רבות במשרד גדול בוושינגטון. כשנולדו ילדיה התאומים (לפני כ11 שנה), הרגישה את הקושי העצום לשלב בין שעות עבודה מוטרפות וגידול ילדים. כשהחליטה לעבוד אחרת ולהתמסר לגידול ילדיה (כמו נשים רבות אחרות), ראתה שמי שמקודם והופך להיות מוביל, או שותף, הינם גברים.
כל זה הניע אותה להקים ארגון לאומי ששם לו למטרה לעודד ולסייע לנשים צעירות לקדם את בחירתן לתפקידים משפיעים, במישור המקומי והלאומי.
כל מי שרוצה להיות אמא צעירה וגם להתקדם לתפקיד משפיע ציבורי -פוליטי, כבר לא לבד.
יש ארגון שתומך בה ויש נשים סביבה, שיכולות לשמש לה השראה, כסוללות דרך, כמוצאות איזון בין קריירה פוליטית ומשפחתית. גם לסוזנה יש מנטורית שכזו, סנאטורית מאריזונה. 
סוזנה משקיעה רבות בנערות, שהן העתיד שלנו, הרואות את היכולת לשנות קהילות ועולם וגם יכולת להשתנות.
בשיחה שניהלתי לאחרונה עם נערות בראש העין, הן אמרו לי שדפני ליף מעוררת בהן השראה.
ומי ההשראה של כל אחת מאיתנו? ואיזו השראה אנו מעניקות לבנותינו?
 
 
 


נשים מחברות, בוראות עתיד
אוגוסט 2012
בתי ואני בתוך ההפגנה, ואני אומרת לה: ''תראי, אנחנו משנות את העתיד. תסתכלי, נשים צעירות, רגילות ,מעזות ויוצאות לרחובות, לשדרות. נשים צעירות כמו אחותך הגדולה, כמו שאת תהיי עוד כמה שנים. נשים, כמו אמא, יוצאות לרחובות לצעוד, להשמיע קול, להפגין.''
המהפכה הזו הינה מהפכה שונה. זה מורגש. זה ניראה ובולט. הרבה נשים. יוצאות. מפגינות. נושאת שלטים. נוכחות ברחובות.
וכשמסתכלים עמוק יותר, הרבה נשים מובילות. דפני ליף, אישה צעירה, ביחד עם נשים צעירות נוספות, מובילות מהפכה. מהפכה חברתית. קול נשי נישמע בבירור, נשים מובילות ועושות חיבור.
שמעתי את דפני אומרת בראיון: ''אני רואה עצמי כמחברת''. וזה כך בעיני. אנו, הנשים, יודעות לחבר ביחד אנשים, נשים וקבוצות, דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים, בעלי אינטרסים שונים. הקול השונה והאחר של כולם יכול להישמע. והמשותף: כאב חברתי שהינו חוצה גבולות, מצוקות מתמשכות, וגם רצון לשנות.
הן, אנחנו, מובילות שיח, שיח נשי. משתף, רך, מקשיב ובו-זמנית בעל עוצמה. אפשר לדבר, אפשר להשמיע את כל הכאבים והמצוקות. ומעל לכל, ערך מוביל חדש מחבר את כולנו –  סולידריות נשית: אני כאן למען עצמי ולמען האחר, האחרת, האחרים. אני מקשיבה, מזדהה ומושיטה יד.
אנו יודעות כי בחיי היומיום, נשים הן אלה שדואגות לבית, לילדים, להורים. והנשים כאן, סביבנו, בולטות ומקדמות ערכים נשיים של: סולידריות, שיתוף, אחריות, דאגה לאחר.
לשים את הדאגה הזאת במרכז השיח הציבורי - זו המהפכה שלנו.
 
 
דפני ליף, ממובילות המחאה החברתית, קיץ 2011
 

החוק לעצב את חייך
יולי 2011
יצאנו, קבוצה של נשים מהעיר ראש העין, בתאריך 15.6.2011, למפגש שנושאו 'הטמעת חשיבה מיגדרית במדיניות ובתקציב הרשות המקומית'.את המיפגש הובילה חברת הכנסת אורית זוארץ שדיברה על החשיבות של עבודה בתוך ועם הרשות המקומית.אורחת הכבוד במיפגש, יועצת לממשלת שבדיה , אשה מרתקת ושמה גרטרוד אסטרום הרצתהעל מה שקורה בעולם הגדול בתחום הטמעת החשיבה המיגדרית וגם על התהליך שעוברת שבדיה בשנים האחרונות.היעד הלאומי שאותו הובילה בשבדיה: גברים ונשים שותפים במקומות שיש בהם כוח ומחליטים באופן שווה.
יעד זה לווה בחוק (2006): החוק לעצב את חייך.סיכום המפגש יועלה בקרוב לאתר פורום נשים בלשונית "עיר ידידותית לנשים".

 

נעמי, רות וגם ערפה
יולי 2011
''ותשנה קולן ותבכינה עוד ותישק ערפה לחמותה ורות דבקה בה'' (מגילת רות, א', י''ד). שלוש נשים. אחת מבוגרת, נעמי. והשתיים האחרות, רות וערפה, צעירות. נעמי מחליטה לשוב אל בית לחם לאחר מות בעלה ובניה. היא מנסה לשכנע את כלותיה האלמנות, רות וערפה לשוב, כל אחת אל בית אמה במואב. ערפה משתכנעת. רות לא.
רות יודעת שהיא רוצה משהו אחר. היא אינה רוצה להאחז בקיים או במוכר.היא רוצה ליצור לעצמה חיים אחרים. יש לה יכולת ללכת אל עתיד לא ידוע, לחיות בתרבות ושפה אחרת. להיות זרה. ובמקום הזה 'מגילת רות' יכולה לפתוח לנו פתח לחשיבה: על היכולת שלנו להרפות ממצב קיים, לצאת למסע אל מקום לא נודע, לקחת את הרגשת הזרות כהזדמנות לשינוי. לעיתים קטן, לעיתים רק בחשיבה. 
שתי נשים , שתי דרכים. חיים אחרים.
 


מי רוצה להרכיב משקפיים מגדריות?

מאי 2011
כ-20 נשים מכל רחבי העיר מתכנסות אחת לשבוע בימי שלישי בערב למשך שעתיים וחצי לסדנת הכשרה למובילות עירוניות בנושא: מגדר, ארגון ועיר ידידותית לנשים.

התחלנו להכיר מקרוב את המושגים מגדר, כוח, הדרה, וגם להשתמש בהם. במפגש האחרון יצאנו לשוטט בעיר במקומות משמעותיים לנו כנשים, התנסינו או הרכבנו משקפיים מגדריות ושאלנו מהי חוויית העיר של כל אחת מאיתנו. נשתף בחוויות בהמשך.
 


 

 
 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים