...

היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

אירוע היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים 2015
 
קהל רב גדש את אולם סימפוניה בראש-העין ביום רביעי 25.11.15, באירוע שיזמה התכנית 'עיר ללא אלימות' בראש-העין, לרגל היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים. הקהל (ברובו נשים) צפה בהצגה מרתקת בשם 'עניין מטריד' שבו שתי שחקניות, צעירה ובוגרת, הציגו חוויה נשית של הטרדות מיניות בעבודה ובמשפחה, מזוויות שונות. אלון מרגלית ונטע יצחקי-טל כתבו את המחזה בשפה טבעית וקולחת, כשהוא בנוי משני סיפורי חיים שזורמים זה לצד זה, עד לחיבור המרגש ביניהם. השחקניות הציגו משחק טבעי ואיכותי, שהצליח לגעת בכל אחת ואחד באולם ולרגש את הצופים, עד דמעות.
 
בתחילת הערב, נשאו דברים ראש-העיר שלום בן-משה, חברות המועצה אביבה שקד וסיגל שיינמן ומנהלת הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש-הממשלה, ורד סוויד. ראש-העיר וחברות המועצה יצאו בצורה נחרצת כנגד כל גילוי של אלימות כלפי נשים, הטרדה או השפלה וקראו לגברים להצטרף למאבק, מתוך הנחה שלא מדובר ב'בעיה של נשים' ושרק ביחד ניתן לפתור את הבעיה. ורד סוויד הסבירה שאלימות מינית אינה קשורה כלל למיניות אלא להפגנת שליטה, השפלה והפעלת כוח וקראה להסיר את מסך השתיקה ולסייע לנשים לחשוף כל גילוי של אלימות. בעקבות קריאתו של ראש-העיר לקדם חוק בדבר הצמדת אזיק אלקטרוני לגברים אלימים שמקבלים צווי הרחקה, הסבירה ורד סוויד שהנושא מקודם ע"י השר לבטחון פנים גלעד ארדן.
 
לאחר ההצגה, עלתה לבמה יעל מיכאלי מור, עובדת סוציאלית וראש תחום חינוך והסברה במרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ת"א. בצורה רהוטה ובהירה, ניתחה ורד בקצרה את מה שחוו האישה והנערה בהצגה, נתנה מעט נתוני רקע סטטיסטיים על הטרדות מיניות, הסבירה מה עומד מאחורי הטרדה או תקיפה מינית, שמה זרקור על רגשות האשם של הקורבנות, נתנה סקירה קצרצרה של עיקרי החוק למניעת הטרדה מינית וענתה לשאלה של הקהל.
 
תודות מכל הלב לכל מי שתרם/מה להצלחת האירוע החל בחשיבה ותכנון, מימון, ארגון, לוגיסטיקה, כיבוד ותיאום, מכירת כרטיסים ופרסום:
לאורלי מונק, יו"ר פורום נשים, על שותפות אמת ועל סיוע לכל אורך הדרך בתכנון, חשיבה, פרסום והוצאה לפועל של האירוע ותודה לנעמי חדד על מכירת כרטיסים.
לציפי עוקרבי, מנהלת האגף השירותים חברתים והממונה על יישום החוק למניעת הטרדה מינית בעיריית ראש-העין על הרוח הגבית לכל אורך הדרך.
לרויטל יהודה, יועצת ראש-העיר לשוויון מגדרי, על סיוע במימון ובבניית תקציב האירוע.
למירה בוברוב, מנהלת המרכז לשלום המשפחה, על סיוע במימון ובמכירת כרטיסים.
לליאת מוסרי, מנהלת מחלקת נוער וצעירים, על סיוע במימון האירוע.
לסיגל טל לוי, יו"ר סניף ויצו ראש-העין, על סיוע במימון ובמכירת כרטיסים.
לאריאלה חיימי, מנהלת מחלקת תיאום וארגון בתחום התרבות, על סיוע בתיאום, פרסום, ארגון האולם והכיבוד ומכירת כרטיסים.
לרעות גולדמן, עוזרת מנכ"ל העירייה וליגאל ינאי, מנכ"ל העירייה, על סיוע בתיאום, ארגון ומימון האירוע.
למאיר צרויה ולכל צוות המרכז למוזיקה על אירוח מכובד ומכבד באולם סימפוניה המקסים.
לרפאל חתוכה ולשירן סימן-טוב מהדוברות על סיוע מקצועי ומכל הלב בפרסום האירוע.
לורד סוויד, לשלום בן-משה, לבנגה, לרב אדמוני, לסיגל שיינמן ולאביבה שקד שכיבדו את הערב בנוכחותם.
תודה ללילך טל-ניר ולמטה התכנית 'עיר ללא אלימות' שמלווה את הפעילות של התכנית בראש-העין, תומך בעשייה ומסייע להתגבר על כל הקשיים שבדרך.
ותודה לכל מי שטרחו, יצאו מהבית, הגיעו לאירוע והקדישו ערב שלם לצפייה בהצגה ובהרצאה בנושא מורכב וקשה, שלא קל להתמודד איתו!!!
 


     

ב'יום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים' שהתקיים בסוף נובמבר ארחנו את עורכת הדין טל רבינוביץ' ושמענו את סיפורה האישי על זוגיות וגידול ילדים בצל האלימות, על ההחלטה שלה להפסיק להיות אשה מוכה, על היציאה לחיים עצמאיים, ההתמודדות המפרכת וההצלחה.

 'כלה ונחרצה' זה שם הספר שכתבה טל רבינוביץ' לאחר שברחה מהבית. הספר מתחיל כך: ''כשהחלטתי לברוח מהבית עם בכורי בן השנתיים ובני התאומים בני שלושה וחצי חודשים, אל מקלט לנשים מוכות, ידעתי שאני מצילה בכך את חיי ממוות. הייתי שבר כלי במובן הפיסי ובמובן הנפשי, אך הקשבתי לגחלת הקטנה, שברירית אמנם, אך עקשנית ונאמנה, אשר שמרה על תקוותי ועל שפיות דעתי''. מדובר בסיפור חיים מיוחד של נערה יפה, מוכשרת ומשכילה, בעלת רצון לעזור ולתקן עולם שמצאה עצמה שבוייה במערכת זוגית קשה עם בעל אלים.
רגש הבושה והרצון להדחיק את היותה אשה מוכה, גרמו לה להתחפר עמוק יותר במעגל האלימות ללא יכולת לצאת. 
  
 
יום למניעת אלימות
נגד נשים
2012

 
רק לאחר שהגיעה לתחתית וקלטה שחייה בסכנה, ברחה עם ילדיה למעון לנשים מוכות.
בהמשך ההרצאה סיפרה טל גם על ההתמודדות עם הממסד והמאבק שניהלה כדי להשיג גט, ועל חייה וההתמודדות בגידול ופרנסת הילדים.
כל הנוכחות והנוכחים באולם היו מרותקים לסיפורה האישי והעוצמתי ושמעו כי לצד הכאב והקושי היו גם מי שעזרו ותמכו בה, לדוגמה: נערה בת 18, בת שירות לאומי שהיתה לה לעזר בתקופות קשות מנשוא.
כמאה וחמישים נשים מכל קצוות העיר, חילוניות ודתיות, נערות, צעירות ונשים בשלות מילאו את האולם, גם גברים היו נוכחים. כיבדו אותנו בנוכחותם ראש העיר, משה סיני ואשתו רונית, מנכ"לית העירייה אירית נתן, חבר מועצת העיר עופר בביוף, חברת מועצת העיר ויו''ר הועדה לקידום מעמד האשה שרי סלע, וכן ורד סוויד - מנהלת הרשות לקידום מעמד האשה במשרד ראש הממשלה.
את הערב פתח הרכב מוסיקלי יפהפה בכיכוכן של תלמידות המגמה למוסיקה בתיכון בגין.
האירוע הינו פרי יוזמה מתמשכת של 'השותפות העירוניות': יועצת ראש העיר למעמד האשה, פורום נשים, ויצ"ו, המרכז לשלום המשפחה, רשת המתנסים מקום בלב, מועדון נשים אביב, מחלקת נוער וקהילה, עיר ללא אלימות.
 

השנה (2010), בחרנו לפנות לגברים מובילים בעיר ולרתום אותם לצידנו. אנו גם מאירות פן של התחום בראיון שקיימנו, ומזמינות את כולכם, נשים וגברים, לאירוע המציין יום זה.
 
יום למניעת אלימות
נגד נשים

2010
     


 

  
 

 
 
 

      
מפת האתר    ♦    Us4you עיצוב וקידום אתרים    ♦    עיצוב לוגו: מיכל בן-ארי    ♦    עיצוב אתר: עדי בשארי
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים