...

ניוזלטר דצמבר 2014
                                                                                                           מתוך ערב הכרות של נשים מושיטות יד

מאחלות חג חנוכה מואר לעצמנו ולסובבים אותנו
הבלוג של אורטל - בוחרת בעצמי

באיזה יום שני אחד אחה"צ צרחתי על הבנות שלי. הן שתיהן בכו ואני ממש צרחתי. אחרי שהלכתי לישון עם סלע על הלב שככה נגמר היום שלנו קמנו בשלישי בבוקר ונחשו מה ? שוב צעקתי עליהן נורא !

כל היום הסתובבתי עם המועקה הזו על הלב, מנסה להבין למה אני לא מצליחה להכיל אותן פתאום, לאן נעלמה הסבלנות שלי ומה קרה לי. 

להמשך קריאהנשים מצלמות סיפור

אנו, בפורום נשים, רוצות להזמין אותך לסדנה חוויתית, נשית ויצירתית - נשים מצלמות סיפור עם שיבי איסמן, מומחית בתחומים של תקשורת ויזואלית ומילולית ומדיה חדשה.
בקבוצה אינטימית נלמד צילום דוקומנטרי כדרך לראייה, הסתכלות, הבנה (ואולי גם שינוי) של הסיפורים האישיים של כל אחת ואחת מאיתנו. נצלם, נביט, נשתף ונחלוק את הסיפורים שלנו כנשים, כאמהות, כבנות זוג כפי שמעולם לא עשינו. באמצעות המצלמה, נספר אחת לשנייה, נתבונן בעצמנו, נצחק, נתרגש, נלמד, לצלם סיפור.

הסדנה בת 7 מפגשים תתקיים בימי חמישי בבוקר, אחת לשבוע, בין השעות 9:30-11:30, בפורום נשים.

עלות הסדנה: 550 ש''ח. בסיום הסדנה נקיים תערוכה.

אנו רוצות להזמין אותך לפגישת הכרות עם המנחה והתכנים: יום חמישי 15.1.2015 בשעה 9:30.

יש להרשם מראש לפגישת ההכרות. לפרטים והרשמה 

נשים מושיטות יד

"בחלומות הכי פרועים שלנו, לא האמנו שכל כך הרבה נשים יגיעו לערב החשיפה", אומרת חגית בן-רצון, מנהלת מחלקת משאבי קהילה באגף לשירותים חברתיים ואחת השותפות שיזמו את התכנית החדשה 'מושיטות יד'.
קרוב לשישים נשים גדשו את מועדונה של פורום נשים ביום שני השבוע, לערב חשיפה של התכנית 'מושיטות יד'. מדובר ביוזמה קהילתית חדשנית, שמטרתה להוות רשת בטחון של נשים למען נשים במצבי מצוקה ומשבר בעיר. 
בשלב ההיכרות, שאותו הנחתה אורלי מונק, יו"ר פורום נשים, הסתובבו כל הנשים בחדר, פגשו זו את זו במבט, במחווה, בשיחה קצרצרה וזכו להכיר נשים מדהימות שבאו בשביל לתת. 
המגוון היה עצום ויפהפה: נשים צעירות ומבוגרות, חילוניות, דתיות וחרדיות, כשלכולן מכנה משותף אחד – הרצון להושיט יד, לסייע ולבנות קהילה חזקה ומגובשת יותר. מרוב עיניים בורקות בחדר, אפשר היה להסתנוור.
"זו היתה המחשה של עוצמה נשית במיטבה", כפי שסיכמה סיגל שיינמן, חברת מועצת העיר.

להורדת קובץ פרטים 

אירוע היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

ציינו בראש העין את אירוע היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים עם לינור אברג'יל, נשים נערות וגברים. ההרצאה שלה היתה חוויה מטלטלת לקהל (הנשי ברובו) שגדש את ספריית תיכון בגין. לינור שיתפה את הקהל בסיפורה האישי הקשה, וקראה לכל הנשים לשבור את קשר השתיקה בכל מה שנוגע למעשי אונס והטרדות מיניות. לינור המחישה לכולנו עד כמה נשים הן חזקות ומסוגלות להשתקם ואף לפעול למען אחרות.

ראש העיר שלום בן-משה קרא לשנות את החקיקה באופן שגברים מכים הם אלו שיוצאו מהבית. הוא גם הציע לשותפות העירוניות ליזום אירוע דומה לגברים שמוכנים להרתם למאבק באלימות כלפי נשים.

את האירוע יזמו השותפות העירוניות: אסתר אורן יו"ר סניף ויצו ראש-העין, מירה בוברוב מנהלת המרכז לשלום המשפחה, בת-אל יפת עו"סית קהילתית באגף לשירותים חברתיים, חגית נגר מנהלת פיתוח קהילתי וגיוס משאבים ברשת המרכזים הקהילתיים 'מקום בלב', אורלי מונק יו"ר פורום נשים ראש-העין, ליאת מוסרי מנהלת מחלקת נוער וצעירים, רויטל יהודה יועצת ראש-העיר לקידום מעמד האישה, ריקי כרמל מנהלת הספרייה העירונית ולילך טל-ניר מנהלת התכנית 'עיר ללא אלימות'. 

כולנו מוסקיטריות

באירוע היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים לילך טל-ניר מעיר ללא אלימות הכירה לנו את שאול אבידוב ואפליקצית 'מוסקיטר'. מוסקיטר (Musketeer) הינה אפליקציה חברתית המתמקדת במתן תחושת ביטחון אישי ועזרה לזולת. האפליקציה פשוטה לשימוש וחינמית ובעזרתה ניתן להזעיק עזרה מהנמצאים ברדיוס הקרוב, כך ניתן לקבל סיוע עוד בטרם הגעת כוחות החירום - ואולי אף להציל חיים. 

הרעיון מבוסס על סיסמת המוסקיטרים הידועה 'אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד'. 

אנחנו התחברנו ומזמינות את כולכן להתחבר כדי שנהווה רשת של בטחון אחת למען השנייה.

להמשך קריאה

 
 

יש לי להציע

  • למרפאת מומחים ויישור שיניים בראש העין דרושה מנהלת מרפאה. מועדף ניסיון קודם עם רקע רפואי. תושבת ראש העין והסביבה למשרה מלאה - עבודה בשעות הצהרים והערב 3 ימים בשבוע. עבודה לטווח ארוך. dreinys@netvision.net.il
  • דרושה מנהלת חשבונות סוג 3 למשרה מלאה וגמישה דרושה מנה"ח עם ידע ונסיון בתיקי יבוא, יצוא ועסקאות פטורות. הכנת דוחות מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי. שליטה בתוכנות מחשב. לטיפול בספקים והתאמות תשלומים, התאמות בנקים, תזרים מזומנים. שליטה טובה באנגלית. מתאים גם לבעלי מוגבלויות וגילאי 50+. אבי, avim@marom.co.il


 
הסדנא לציור ורישום • טובית בסירטמן

נפתחה קבוצת מתחילים לציור פיגורטיבי בצבעי שמן. ציור מהתבוננות, תוך פיתוח ראייה ציורית של כתם, קו, קומפוזיציה, ויחסי צבע. השיעורים ישלבו עבודה מול טבע דומם, מודל וצילום על גבי מצעים שונים לציור. הלימוד ילווה בהדגמות והדרכה אישית, תוך חשיפה לעולם האמנות. מתאים למשתתפים מכל הרמות.
בסדנא, ממשיכות גם קבוצות ציור ורישום בחומרים נוספים (אקוורל, גואש, פחם ועוד).

ספיישלים צפויים לשנה הקרובה: סדנת ציור בנוף | ביקור בתערוכות | סדרת הרצאות על עולם האמנות

לפרטים והרשמה: טובית, tovitbas@gmail.com, 050-8876674 

להשכרה עמדות עבודה וחדר ישיבות

חברת us4you מציעה להשכרה עמדות עבודה וחדר ישיבות לפי צורך ברחוב היצירה בראש העין.

 

לפרטים: שרה, sara@us4you.co.il 

מאי בוטיק

מזל חן מזמינה אתכן, נשים בשלות וגם צעירות, להרכיב לעצמכן מלתחה יחודית באווירה ביתית, ביחס אישי ובמחירים נוחים.

'מאי בוטיק' - רחוב אדיר 30 בנווה אפק.

מזל, 052-2898361

'מאי בוטיק' גם באתר פורום נשים ראש העין
 

תכנון אדריכלי ועיצוב פנים לעסקים ולקוחות פרטיים

אולה לוריה, תושבת חדשה בעיר, הינה מעצבת פנים ואמנית ובעלת משרד המספק תכנון אדריכלי, בניית קונספט וקו עיצובי, סטיילינג, בחירת חומרים וספקים, יצירות אומנות בלעדיות, ליווי הפרויקט, יחס אישי.

אולה, 054-7656474, www.luryeolga.co.il 


אימון אישי לפרקטיקום

ריטה צליחין לקראת סיום הכשרת מאמנים דרך בית הספר 'תות', מחפשת לפרקטיקום 4 מתאמנות שרוצות להגשים מטרות ולעבור תהליך שינוי בקבלת החלטות, הגשמה עצמית, עבודה וקריירה ,שיפור התנהלות בחיי היום יום, בטחון עצמי. ריטה מזמינה למסע מפתח ומאתגר. 

תהליך האימון יתקיים בשוהם וכולל 10 פגישות של שעה כ"א בעלות של 50 ש"ח למפגש.

ריטה, 054-4683460, rita9009@gmail.com

  

תקשורת מקרבת - הרצאה

'תקשורת מקרבת' - כלי יעיל ופשוט במערכות יחסים. מביאה בהירות והבנה בשיחה, מגבירה את ההרמוניה והחיבור הבין-אישי.

הרצאה בנושא 'תקשורת מקרבת' תתקיים ביום חמישי 25.12.2014 בין השעות 20:00-22:00 בבית הקשת בנווה אפק.
הכניסה חופשית. יש להרשם מראש.
מרצה: רוני ויינברגר - בעל מומחיות בפיתוח מיומנויות תקשורת, הקשבה, ניהול קונפליקטים והובלת שינוי.

להרשמה ופרטים נוספיםזאב לביא, 03-3744845, betterandbetterlife@gmail.com 

 

מפגשי נטוורקינג

מתקשים לשווק את העסק שלכם ? מעוניינים להגדיל את קהל הלקוחות המגיעים מפה לאוזן ? צריכים להניע תהליך להגדלת חוג הלקוחות שלכם ? אתם זקוקים למפגשי נטוורקינג !

רישות עסקי (נטוורקינג) הוא גישה שיווקית העושה שימוש במפגשים של אנשי עסקים ובעלי עסקים מרקעים שונים, המאפשרים שיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות במטרה להגדיל את קהל הלקוחות.

חברת us4you מזמינה אותך להשתתף במעגל במפגשים שיתקיימו אחת לשבועיים.

לפרטים והרשמה: שרה, 077-4009826, sara@us4you.co.il, וגם באתר us4you 
 

חוג 'טיולים מהכורסא'

סניף ויצו ראש העין מזמין אותך להצטרף לחוג 'טיולים מהכורסא' - סדרת הרצאות חודשיות מרתקות על טיולים אקזוטיים בעולם. ההרצאות תתקיימנה בימי א' בשבוע הראשון של כל חודש בשעות הערב. 
מרכזת את הסדרה מירב חתוכה, מדריכת טיולים בחו"ל.

ההרצאה הקרובה תתקיים ב-4.1.2015.

לפרטים והרשמה: מירב, 052-2560350

 

אירוע 'כוכב נולד לגיל הזהב'

תחרות שירה המיועדת למבוגרים שהשירה בעורקם. התחרות מתקיימת זאת השנה החמישית ברציפות בתאריך 20.1.2015. לפני מועד האירוע יתקיימו אודישנים וחזרות בליווי הקלידן קובי אחרק. באירוע כל מתמודד מופיע בפני הקהל הרחב עם השיר אותו בחר והתאמן עליו במשך החזרות. 

נותרו מקומות אחרונים.

להרשמה: נעמי אלוני, 054-4940570, garin1rh@gmail.com

 

ריקודי עם לנשים בלבד

רחלי גילעד, מדריכה לריקודי-עם לנשים, מפעילה מזה 8 שנים חוג פעיל בראש העין. מדי שבוע ביום שלישי באולם הספורט של בי"ס 'אשכול' מתקיים חוג לריקודי-עם לנשים בלבד.
זה המקום לאוהבות המוזיקה להנות מעולם שלם של סגנונות ומקצבים, לצאת מהשגרה ולשלב ספורט ותנועה.

רחלי, 054-6286105 

הפואטיקה של הקולנוע במרחב האיראני

ד"ר צילה זן-בר צור מזמינה אותנו לסדרת מפגשים קולנועיים בסינמטק בתל אביב. זהו מסע אל מחוזות של נופים, תרבויות, סיפורים וטקסים במרחב האיראני. במסע נתמקד בעולמן הסמלי, הפואטי והחתרני של הנשים.

ד"ר צילה זן-בר צור הינה חוקרת פולקלור נשי במרכז אסיה ומנחה טקסי מעבר מתוך המורשת של הנשים היהודיות מאפגאניסטן.

המפגש הקרוב יתקיים ביום שבת 14.2.15 ב-17:00 - 'הזקנות החכמות שלנו' - 'אישה זקנה היא כמו מגילה בעבור הבת הצעירה' – בהרצאה נפענח את הצפנים של הנשים היהודיות והמוסלמיות באפגאניסטן דרך סוגות פולקלוריות ויוקרן הסרט האפגאני "המחברת" בבימוייה של חנה מחמלבאף.

לפרטים נוספים 

מלאלה יוספזאי, הנערה מפקיסטאן שמנהלת קמפיין עולמי ומתוקשר למען הזכות של נשים ללמוד היא הזוכה בפרס נובל לשלום לשנת 2014.

בהיותה בת 11 התפרסמה יוספזאי בזכות בלוג שכתבה עבור בי-בי-סי ובו תיארה את חייה תחת איום (ולאחר מכן שלטון) הטאליבן, ניסיונות הארגון להשתלט על עמק סוואט ואת דעותיה אודות חינוך נערות.
יוספזאי, כיום בת 17, נפצעה אנושות באוקטובר 2012 אחרי שפעילי טליבאן השתלטו על אוטובוס שהסיע תלמידים מבית ספר בעמק סוואט, וירו בראשה. יוספזאי הוטסה לקבלת טיפול בבריטניה, התאוששה ומאז הפכה סמל למאבק למען זכויות נשים. ב-2013 הוענק לה פרס סחרוב לחופש המחשבה. כבר באותה שנה היא הוזכרה גם כאחת המועמדות הבולטות לזכייה בפרס נובל לשלום.


557 - מופע מיוחד של נשים

מתי לאחרונה ראיתן קבוצה של 8 נשים ביחד בגילאי 59 עד 79 על במה ?  אנחנו ראינו וכל כך התרגשנו.

557 זה שם המופע וזה גם סך הגילאים של הנשים המשתתפות בו. נשים רגילות ללא ניסיון במחול, נשים מופלאות.
גלית ליס יצרה מופע מיוחד שעוסק בחיי היום יום בהתבגרות של נשים, התבגרות הגוף שלנו.

ראינו אותן ב'הרמת מסך' בסוזן דלל והתפעמנו.

לכתבה על המופע

 
 
  
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים