...

ניוזלטר מרץ 2014


משולחנה של יו"רית, אורלי מונק 

החודש, חודש מרץ, אנו מציינות בראש העין את חודש האישה הבינלאומי במגוון אירועים והנושא העובר כחוט השני ביניהם הינו מיניות. אני רוצה להודות לכל השותפות העירוניות שתכננו ועשו במשותף אירועים אלו כל אחת בתחומה.

המקום הזה של לעשות אירוע הינו להאיר בזרקור נושאים חשובים מחיי נערה ואישה. נושאים אלה ראוי לציינם לא רק ביום האישה, אלא לשלבם בחיים היומיום של נשים, נערות וקהילה.

בחרנו להביא בפורום נשים, בשיתוף המרכז לשלום המשפחה, את הסרט המטלטל 'שש פעמים' על חיי מתבגרות ומתבגרים לצד שיחה מרתקת עם רונה סגל התסריטאית ודפנה אייזנרייך ממרכז הסיוע. פתחנו את האירוע גם לנשים וגברים, גם לנערות ונערים. אנו רוצות להודות לכל מי שהגיע ומתנצלות בפני כל אלו שרצו אך הכרטיסים כבר אזלו.

יצאנו מהסרט עם עומס רגשי, מחשבות וגם שאלות: ממי ילדינו צריכים ללמוד על קשר ואינטימיות ? אני חושבת שמאתנו, ההורים. אנו צריכות להיות נוכחות ומשמעותיות בחיי ילדינו המתבגרים והמתבגרים, לשתף את ילדינו בחיינו שלנו וללמד אותם על קשר, דיאלוג ואינטימיות.

תודה לשותפה שלנו לערב זה, מירה בוברוב מהמרכז לשלום המשפחה, רוויטל יהודה יועצת ראש העיר למעמד האישה ולכל הנשים הנפלאות מהנהגת פורום נשים שנרתמו ועזרו - זהבית לוי שהפיקה את הערב, ימית לוי על הכיבוד, שחר מ-'אפיה קסומה', לנעמי חדד, שולי גל ואורלי חבקין, למיכל בן ארי על העיצוב הגרפי והצילום. 

 

סדנת מנדלות בפורום נשים הגיעה לסיומה

רותי גולן, מנחת סדנת המנדלות: "יצאנו למסע בן 8 מפגשים של חיבור לצבע, לשקט וליצירה מהלב. חווית המנדלות אפשרה לנו להתכנס לתוך עצמנו, להתחבר לפנימיות שלנו ומשם לבחור בנתיבים שיובילו אותנו לגילוי עצמי ולאיזון. המפגש השבועי היה מקום להיות רגע עם עצמנו... היינו גם עם עצמנו אך לא לבד. העבודה בקבוצה והשיתוף העצימו את החוויה. היה מפרה ומרגש."          

תודה לרותי על ההנחייה הרגישה והמקצועית.                          לתמונות נוספות 

 

'שיטת ימימה' בפורום נשים
אנו ממשיכות ופותחות את הקבוצה לנשים חדשות. אנו מזמינות אותך לקבוצת לימוד לפי 'שיטת ימימה', העוסקת בחזרה אל הכוחות שבנו, עם טקסטים ונושאים שהנשים בקבוצה מביאות. 12 מפגשים בימי חמישי בשעה 21:00 במועדונה-פורום נשים. 

המנחה: אורנה סלע, מלמדת שיטת ימימה כ-15 שנים. רואה וחווה את חייה בצורה שונה לפני שהחלה את הלימוד ואחרי. אמא וגם אשת איש.

עלות לכל הסידרה: 600 ש''ח.

יש להרשם מראש אצל: זהבית, lehavit5@walla.com ,052-6250929  
יש לי להציע
  • דרושה סטודנטית לחינוך מיוחד לשעת הוראה לילד מיוחד ראש העין. 
  • לרגל חופשת לידה דרושה באופן זמני רכזת רשתות חברתיות לאוניברסיטת אריאל. 
  • דרושה מנהלת חשבונות ומזכירה לניהול משרד למרכז ללימודי אנגלית בראש העין. 

                סדנה לפריצת דרך בעולם העבודה

כמה פעמים חשבת שהגיע הזמן להתקדם בשכר/בדרגה/בתפקיד ונמנעת מלפנות לממונה ? אורנה צאיג, היו"רית הראשונה של פורום נשים, ואורית פרץ מזמינות לסדנה לפריצת דרך בעולם העבודה. הסדנה נותנת כלים משמעותיים לקידום עצמי בעבודה. לפירוט תכני הסדנה

לפרטים והרשמה: אורנה צאיג, 052-2497876, orna57@zahav.net.il 

טיול נשים לגיאורגיה הקסומה 

מירב חתוקה, חברת הפורום ומדריכת טיולים, מציעה חוויה בלתי נשכחת בגאורגיה הססגונית. המסע יתקיים בין התאריכים 12-19.5.14 ומתאים גם לאלו שלא נוסעות בשבת. לפרטים נוספים

מירב כותבת לנו: "כפעילה בארגוני נשים וטיילת בנשמה אני מגשימה חלום ומצרפת אליי נשים לטיולים. מנסה לחשוב על הפרטים שחשובים לנו כנשים ע"מ למקסם את ההנאה ולחזור עם אנרגיות חדשות. אשמח לקבל רעיונות."

לפרטים נוספים והרשמה: מירב, 052-2560350, meravh39@gmail.com  

כוונה - 'הריפוי וסוד היצירה מתחיל בכוונה'

הילה בן טובים, חברה בפורום נשים וכנרית מקצועית הוציאה בימים אלה את 'כוונה' - שיר ראשון מתוך אלבום ריפוי עליו היא עובדת בימים אלו. הילה הפיקה מופע מוסיקלי אתני חוויתי שחלקו לקוח מהמקורות והתפילה. מתלווים אליה נגנים המשלבים כלי נגינה אתניים מיוחדים.

בנוסף, הילה מעבירה מדיטציות ומפגשים אישיים בהכוונה בתחומים שונים לכל מי שרוצה להתנתק ממחשבות היום ולהתחבר לצלילי הלב.

למידע נוסף והזמנות: הילה, 0528-335168, hilabt@gmail.com 

 

'קול אישה' - תערוכה קבוצתית עד 23 במרץ

דבורה אזולאי, חברת פורום נשים, מזמינה אותנו לתערוכה בה היא משתתפת לרגל יום האישה הבינלאומי. זוהי תערוכת אמנות קבוצתית, אירועי פרפורמנס ווידאו ארט המתקיימת במרכז עמיעד בשוק הפשפשים ביפו.

לפרטים: 03-7253888, artexpo-israel.com/wvoice  


 

העגלון ובובת החרסינה

ציפי מלצר, חברת הפורום, שמחה לשתף בהשקת הספר של אמא שלה, דבורה אגרנוב לבית עמרם - 'העגלון ובובת החרסינה'. הספר הופק ע"י סטימצקי ומועמד לפרס ברנר לספרות 2014. הכריכה של הספר לקוחה מעבודת טרילוגיה של אמה שהוצגה במוזיאון הילדים בחולון.

פרטים נוספים בפייסבוק של דבורה אגרנוב

 

מחפשות משלוחי מנות לפורים ?

שרון סער, חברת הפורום, מקונדיטורית שרון&רנה מציעה אוזני המן מעולים, כלים מרהיבים ושילובים ייחודיים למשלוחי מנות. כל משלוח נעשה עפ"י הזמנה אישית. החל מ-30 ש"ח ועד משלוחים מהודרים במיוחד.

מבצע מיוחד לחברות הפורום: 10% הנחה על כל הזמנה.

לפרטים נוספים והזמנות: www.sharonandrenee.com 

 

יעוץ לסידור ארון הבגדים

רחל גוטליב, מעצבת פנים, מציעה לנו יעוץ בחינם לסידור ארון הבגדים - מה כדאי לעשות ומה כדאי לתלות, או להעביר. ניתן לתרום את הבגדים הישנים ל'ביגודית' של ויצ"ו.

לתיאום יעוץ: רחל, 054-5744895 

 

טיפול פנים מפנק

אתי הררי, חברת פורום נשים, מציעה לנו מבצע לרגל חודש האישה הבינלאומי - טיפול פנים מפנק בשילוב אבנים חמות ב-149 ש"ח. כמו כן מוצעים טיפולי מזותרפיה, הסרת שיער, פדיקור ומניקור רפואי ואיפור מקצועי.

לפרטים: אתי, 054-4787400  

ניוזלטר עירוני 

רוצה לדעת יותר על מה שקורה בעיר ? עיריית ראש העין מפיקה מדי שבוע את הניוזלטר 'העיר שלנו' ובו עדכונים ומידע על הנעשה בעיר. הנכן מוזמנות להצטרף.

להרשמה וקבלת הניוזלטרמיזם קהילתי מחבק וערכי

אנו נרגשות לשתף בחוויה מקסימה שנעשתה ע"י תלמידות בי"ס 'אוהל שרה' בשכונת אביב. במיזם קהילתי מרגש התנדבו התלמידות לקטוף את פירות העצים בחצרות הקשישים המתקשים לקטפם. הפירות נתרמו לנזקקים. התלמידות נהנו וגם הקשישים.

 

סדנת ציור ורישום 

טובית בסירטמן פותחת סדנת ציור ורישום  בקבוצות קטנות ובדגש על התקדמות אישית. טובית היא חברת הפורום, בוגרת מכון אבני ללימודים אקדמיים באמנות, אמנית פעילה, מציגה בתערוכות ובעלת נסיון בהוראת אמנות לכל הגילאים.

לפרטים: טובית, 050-8876674 

קורסים בניהול כלכלת המשפחה לזוגות

ארגון פעמונים, עמותה ארצית השואפת להקטין את מעגל העוני ע"י מתן הדרכה וליווי כלכלי מקצועי למשפחות, פותח קורסים חדשים בניהול כלכלת המשפחה לזוגות. הקורסים כוללים 9 מפגשים ללא עלות ויפתחו במאי 2014.

לפרטים נוספים: מרלן, 050-9732613, www.paamonim.org 

פורימון בנוער העובד והלומד

ביום שבת 15.3 בשעה 16:00 יתקיים בקן הנוער העובד והלומד בנווה אפק יריד המשפחות המסורתי - הפורימון. ביריד תחנות מגוונות לכל הגילאים וכל השתתפות תזכה את המשפחה בכרטיס הגרלה. הפורימון הינו שיא של יצירה עצמית של חניכי השכבה הבוגרת בקן ואנחנו מזמינים את כל תושבי העיר להצטרף בחגיגות פורים אלינו.   לפרטים

עלות: 15 ש"ח לתלמידי שכבות ג'-ז'. והמשפחות - בחינם. נשמח לראות את כולכם. 

לבלות ביובל - ערב 'ללא מילים' למבוגרים

כמה פעמים רציתם לצאת לערב של כיף אבל לא לנסוע רחוק מדי ? מתי היה לכם זמן לעצמכם, לשבת לצחוק וליהנות ממפגש עם חברים ושכנים ? מסתבר שבית ספר יכול להיות גם מועדון תרבות ומקום של מפגש עבורנו, המבוגרים. אז רצינו להזמין אתכם ב-18.3.14 בשעה 20:00 'לבלות ביובל' עם הסופר והמאייר יוסי אבולעפיה בערב שכולו הומור ויזואלי וסיפור ללא מלים. לפרטים נוספים

 

סיוע לאם חד הורית לשני ילדים קטנים

משפחה בראש העין זקוקה בדחיפות לריהוט בסיסי - מכונת כביסה, ארונות בגדים, ריהוט לסלון (כורסאות ושולחן), פינת אוכל, טלוויזיה ומחשב.
נודה לכל מי שיוכל לתרום לה.

לפרטים: מוטי, 050-5912070
בזאר אביב 2014 בביגודית ויצו ראש העין

הבזאר יערך ביום ג', 1.4.2014, בין 9:30-19:00 במועדון ויצו ברח' עירית 29 ובביגודית ברח' חרמון 12. ההכנסות למען העצמת נשים ונערות.

לפרטים נוספים: ויצו03-9031483  


 

אולי תרקוד איתי ?

חוגגים פורים אחרת - קרנבל סוחף של תנועה, שמחה של ממש לגוף ולנשמה, מסכות, נשנושים, זמירות וריקודים. נחמה פלורנטין מזמינה אותנו להשתתף בקרנבל במוצ"ש 15.3.14 בין 23:00-20:30 ב"פגודה" בקיסריה. עלות: 70 ₪.

לאישור השתתפות: 050-5324202

 

'מפגשים ספונטניים' - תערוכת של מתוקה דורון

מתוקה דורון, תושבת ראש העין, מציגה במרכז לאמנות עכשווית בבית האמנים בחדרה תערוכה צבעונית ומאתגרת עד ה-20 במרץ.
מדברי האמנית: "מול הנייר הריק השרבוטים מובילים אותי לשדות וסימנים גלויים ומוסתרים. בתהליך העבודה אני מוסיפה ומוחקת ולבסוף מחליטה. נעה בין ספקנות לידיעה, בין המדומיין לנראה כאמת של התגלות רגעית".  

לפרטים: בית האמנים חדרה, הנשיא ויצמן 44, 04-6325169יום האשה הבינלאומי מסביב לעולם

לרגל יום האשה הבינלאומי צלמי רויטרס שאלו נשים מסביב לעולם על החלומות שהיו להן כשהן היו ילדות, ועל המקצוע בו הן עוסקות כיום. גם בנותיהן השתתפו בשיחה וסיפרו על הציפיות שלהן מהעתיד. 
לכתבה ותמונות

עיתון הארץ,  11.3.2014

 

גוגל חוגגת את יום האישה הבינלאומי

יום האישה הבינלאומי שנחגג בכל שנה ב-8 למרץ נקרא במקור 'יום הפועלות הבין לאומי' ומציין את הכבוד והאהבה כלפי הנשים. כבוד להישגים הפוליטיים, חברתיים וכלכליים. 

גוגל הפיקה סרטון ובו נשים מעוררות השראה מרחבי העולם המברכות בשלל שפות:

לסרטון
  
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים