...

החלום שלנו

ראש העין - "עיר ידידותית לנשים"

במהותו, "פורום נשים ראש העין" מבטא את רצונן המשותף של נשות העיר למעורבות קהילתית והשפעה כלכלית, חברתית ופוליטית בה. פעילותנו בפורום מונחית על ידי האמונה כי לכל אישה, בכל רובד חברתי ובכל גיל, ישנם כישורים ועוצמות היכולים לתרום ולהעשיר את המעגל האישי, המשפחתי והקהילתי, וכי על הקהילה ליצור תנאים המאפשרים את ביטויים של כישורים ועוצמות אלו.

החלום שלנו - לקדם ולמצב באופן ראוי יותר את חיי הנשים וחיי המשפחה במרקם החיים העירוני, בתחומי תפקוד שונים: התפתחות משפחתית, חינוך, בריאות, תעסוקה וכלכלה, מרחב ציבורי, פעילות תרבות ופנאי.

כשחיפשנו דרכים לבטא את החלום שלנו באופן פעיל, פגשנו את הרעיון של "עיר ידידותית לנשים". הרעיון, שהינו חדשני וייחודי, פותח לראשונה לפני כ-4 שנים על ידי אחת מוועדות האו"ם המתמקדת בקידום נשים במרחב הציבורי – העסקי והחברתי. כשלמדנו את הרעיון נחשפנו לפרויקט "סיאול – עיר ידידותית לנשים", שהיווה עבורנו השראה לדרך בה ניתן לממש את החלום שלנו.
הרעיון של "ראש העין - עיר ידידותית לנשים" נראה לנו מתאים לשמש כרעיון מארגן, שתחתיו אפשר יהיה להכליל את מגוון הפעילויות שאנו מקיימות כיום בקרב נשים בקהילה, וכן להרחיב ולהעמיק אותן, תוך שיתוף פעיל יותר של גורמי הרשות המקומית ושל ארגונים אחרים בעלי עניין בעיר.


כשדיברנו לראשונה על הרעיון של "ראש העין – עיר ידידותית לנשים" עם ראש העיר, עם מנכ"לית העירייה ועם חברות בפורום, התגובה הייתה של התלהבות מיידית. בעקבות זאת, גיבשנו דרך ללימוד הנושא באופן מעמיק, תוך שיתוף קבוצות גדולות של נערות, נשים וכלל התושבים מהשכונות השונות בעיר. בסופה של הדרך שנעבור בכוונתנו לגבש, בשיתוף אנשי הרשות ונציגי ארגונים שונים בעיר, מודל פעולה המותאם לסביבה העירונית הייחודית של ראש העין.

במסגרת כוונתנו זאת, הוקמה וועדת היגוי עירונית, בראשות אירית נתן, מנכ"לית עיריית ראש העין, ואורלי מונק, יו"ר פורום נשים עירוני. בוועדה חברים יועצת הרשות לקידום מעמד האישה – רויטל יהודה, מנהלי אגפים ועובדי הרשות המקומית, נציגי ארגונים חברתיים הפועלים בעיר ובמישור הארצי, אנשי אקדמיה וחברות מפורום נשים. הוועדה החלה כבר לפעול ואנו נעדכן על התקדמות הפרויקט מעת לעת.

אנו, בפורום נשים, מצפות כי בתוך שנתיים, ניתן יהיה להצביע על שינוי עירוני-מערכתי, במסגרתו פעילויות שונות של הרשות המקומית ושל ארגונים אחרים הפועלים בראש העין, יהיו מכוונות טוב יותר למענה לצרכים המגוונים של נערות, נשים ומשפחות בעיר. במידה ויושגו מטרות הפרויקט, אנו רואות בו פריצת דרך בגיבוש מענה מערכתי של רשויות מקומיות ורשויות שלטוניות אחרות כלפי צרכים של נשים ושל משפחות בקהילה העירונית.

  
 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים