...

ביאטה רויטר-עודני - פלדנקרייזביאטה רויטר-עודני - מורה מוסמכת של מכון פלדנקרייז בגרמניה ובארה"ב, חברה בעמותת המדריכים בשיטת פלדנקרייז ומנחת סדנאות מ - 1994.

וכך זה התחיל...גדלתי בכפר קטן בגרמנייה, בחיים נטולי מתח ודאגה, לכאורה. הייתי באמצע שנות העשרים שלי, כשבוקר אחד פשוט לא יכולתי לקום מהמיטה ולא יכולתי להזיז את גופי. רופא איבחן שלקיתי בנשית (עצם השת) הוא הזריק לי זריקה ושלחני לנוח בבית. מאותו יום סבלתי במשך שנים מכאבים חזקים. הייתי אצל רופאים שונים והתברר שיש לי גם פריצת דיסק. ניסיתי טיפולי פיזיותרפיה למרות שלא חל שינוי משמעותי בחיי היום יום. חברה טובה הציעה לי לקרוא את ספרו של ד"ר משה פלדנקרייז "הכוח הפנימי". תוך כדי קריאת הספר, חשתי ששיטת פלדנקרייז תהייה המפתח ליציאה שלי מהסבל.
 
לאחר שנחשפתי לספר, חיפשתי ומצאתי מורה בשיטת פלדנקרייז. התחלתי להשתתף בקבוצת המודעות באמצעות תנועה, למרות שחלק מהתרגילים היו עדיין קשים לי.

ההבדל הגדול בין פלדנקרייז לבין הגישות האחרות היה עבורי העובדה שעלי להקשיב היטב לגופי כדי להבין ולדעת מה טוב עבורי.
 
בעקבות שיפור מדהים במצבי הפיסי, התחלתי ללמוד בקורס להכשרת מדריכים בשיטת פלדנקרייז. בהמשך התחלתי לסייע גם לאחרים לשפר את איכות חייהם באמצעות אותו תרגול. מאז חלפו 14 שנים, כאבי הגב נעלמו ואני למדתי הרבה על עצמי והשתפרתי כאדם בתחומי החיים השונים.
 
מהי שיטת פלדנקרייז ?
השיטה נקראת על פי ממציאה, ד"ר משה פלדנקרייז, שהיה במקצועו מדען ומהנדס. לאחר שחווה פגיעה קשה בברך, החל לפתח את השיטה תוך שהוא מחפש דרך לתנועות חדשות עם גופו.
 
שיטת פלדנקרייז מבוססת על מודעות לגופינו. ד"ר משה פלדנקרייז הוכיח כי המודעות של האדם ליכולת התנועה של עצמו עשויה לשנות את איכות חייו – שפירושו לחוות יותר את החיים, במובן הפיזי, הנפשי והרוחני.
השיטה מבוססת על למידה של תנועות אחרות עם הגוף שלנו, על האופן בו עושים דברים בחיים, על הרגלים ותבניות שיש בנו ועל יצירת חלופות.
"כשאתה יודע מה אתה עושה, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה", ד"ר משה פלדנקרייז.

כיצד עובדת השיטה ?
יש שתי דרכים אותן פיתח ד"ר משה פלדנקרייז:
  1. מודעות באמצעות תנועה. במפגשים קבוצתיים - המשתתפים שוכבים על מזרונים ומודרכים בתנועות רכות ועדינות, שמסייעות בארגון האינטליגנציה הגופנית באופן מהנה. כך ניתן לעבוד עם חדשים.
  2. אינטגרציה פונקציונלית. שיטת עבודה אישית - הלמידה והשינויים מושגים ע"י מגע מיומן ותנועות מודרכות. זוהי הדרך האופטימאלית המוסיפה יעילות ומועילות בתנועה.
"תנועה היא חיים. בלי תנועה אין חיים" - למי מיועדת השיטה ?
התשובה היא, לכל מי שמעוניין בשיפור: היציבה, הגמישות, הקואורדינציה ואיכות החיים, בחיזוק הדימוי העצמי והמודעות העצמית, בעידוד הספונטאניות והיצירתית, בחיזוק יכולות אתלטיות.
 
לסיום
שיטת פלדנקרייז היא דרך מדהימה ללמוד מחדש על עצמנו דרך תנועה, לגלות תנועות חדשות, להבחין בין דפוסי התנהגות מועילים לבין דפוסים מזיקים ולחיות חיים חופשיים ללא כאב.
 שיטת פלדנקרייז מיועדת לכל אותם אנשים סקרנים ואמיצים המעוניינים ללמוד על עצמם דרך התנועה. השיטה עדינה ומכובדת ומהווה מפגש מעניין בינינו לבין עצמנו.

אני מזמינה אתכם לעשות את ההחלטה עם עצמכם ולהצטרף כבר עכשיו לאחת הסדנאות, הקבוצות, או הטיפול היחידני !

לפרטים על כל האפשרויות הקיימות בסטודיו שלי: ביאטה, 054-2117989
 

 
 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים