...

קלרה קיכל - "אצל קלרה""..אין קיצורי דרך ביצירת אריגה או חיים.. אומרים שאלה שעובדים עם הידיים הם פועלים; אלה שעובדים עם הידיים ועם הראש הם אומנים; ואלה שעובדים עם הידיים הראש והלב הם אמנים". ג'ואן אריקסון (אצל ג'ואן אנדרסון, 2005)
 
לקראת סיום השירות הצבאי שלי הציעה ט', ספק בצחוק ספק ברצינות, בואי נלך לשלום שאול ונשמע מה מחכה לנו עם השחרור...". למרות שכבר התקבלתי ללימודים באוניברסיטה העברית חשבתי לעצמי "וכי למה לא?!". הכירולוג שלום שאול התבונן עמוקות בכף ידי ופסק "בסביבות גיל 28 תעסקי באמנות". גיחכתי ואמרתי "העתיד שלי כבר ברור. אני מתחילה ללמוד בקרוב ואהיה מורה למקרא וספרות עברית לכשאסיים".
 
"טוב. טוב. תלמדי מה שאת רוצה אבל זה מה שאני רואה". ואני מתעקשת "אני עושה מלאכות קטנטנות פה ושם, עגילים, תיקים, מקרמה כמו כולם" והוא: "אני מתכוון אמנות כמשהו שיהיה כל עיסוקך". 
"נו, טוב שיהיה" אמרתי והלכתי לדרכי. לט' הוא אמר שתינשא פעמיים במהלך חייה אלא שהיא לא נישאה מעולם... ואני המשכתי את חיי הרחק ממלאכות היד עד כמה שאפשר...
שלום שאול הלך זה מזמן לעולמו ואני מצאתי את עצמי בגיל 28 שקועה בין בדים, טקסטורות, חוטים ומחטים מטליאה במרץ שמיכות-טלאים...

לתוך העולם הזה נולדו שלושת ילדיי והתחביב הפך למשהו בלתי נפרד מחיי וחייהם גם. שנים מעט לאחר שהתוודעתי לאומנות זו הפך התחביב גם למקור פרנסה המשמש אותי עד היום.
 
שנים רבות אני מלמדת נשים לאהוב אומנות זו ורבות מהן הגיעו להישגים בינלאומיים עם יצירות המוצגות בכנסים ותערוכות להתפאר. בנוסף, הכשרתי נשים רבות להוראת אומנות מעשה-טלאים במסגרת שהקימה נעמ"ת בחסות משרד החינוך ורבות מתלמידותיי מלמדות כיום במקומות רבים ברחבי הארץ.
 
אהבת הנסיעות שלי שולבה באומנות מעשה הטלאים. נסעתי עם קבוצות נשים אוהבות מעשה-טלאים לכנסים בינלאומיים בהם שילבתי ביקורים במוזיאונים, גלריות, בתי-אומנים ואתרים אמנותיים, טיולים שהיו לשם דבר אליהם מאוחר יותר הצטרפו בעלים סקרניים.

לאורך כל השנים לא הפסקתי להשתלם בתחום ואף השלמתי לימודים לתואר שני - הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. כמנחה קבוצות תמיכה והעצמה לנשים באמצע החיים אני משלבת את האומנויות השונות ומעשה טלאים בפרט ככלי הבעה לנשים המעוניינות לגלות את הפוטנציאל הטמון בהן לשם יצירת שינוי בחייהן ומציאת משמעות חדשה לשלב הבא של חייהן. השלב בו הקן התרוקן, הגוף מתחיל לזייף, המקצוע התיישן והזוגיות זקוקה לרענון...
 
מאז הפכה אומנות מעשה הטלאים לחלק בלתי נפרד מחיי ליווה אותי חלום: לפתוח בית לנשים בו תוכלנה ללמוד אומנות זו, להציג את עבודותיהן, לצאת ממנו למסעות אמנות, להרגיש שייכות לעולם מופלא וצבעוני.

אצל קלרה- הוא הגשמת החלום שלי!
 
סטודיו לאומנויות הבד - קלרה, 
054-4788285
רחוב שבזי 26, ראש-העין
www.clarakichel.co.il
 

 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים