...

מהפך בפח

תלמידות אוהל שרה במיזם קהילתי מחבק וערכי

 


טליה סמולש, רכזת נאמני יער קהילתי ראש העין, משתפת אותנו:
 

"חברתי, מוריה שרעביתושבת שכונת אביב, הבחינה כי
בחצרות הקשישים בשכונה נושרים הפירות ואין מי שיקטוף.
חשבנו שבמסגרת פרויקט "מהפך בפח", ערכי היהדות
לקיימות מעשר וכיו"ב יש כאן מקום לפעילות קהילתית.

בט"ו בשבט פנינו לינון חימי, מנהל בי"ס אוהל שרה, בהצעה 
לקיים פעילות קטיף של תלמידות אוהל שרה בחצרות הקשישים במרחק הליכה מבית הספר. פעילות מבורכת של סיוע לקשישים יחד עם גמ"ח חסד ומעשרפעילות של אהבת המקום ואהבת האדםינון קיבל בזרועות פתוחות את הרעיון וקרא לדגל את המורה אורלי סרור לרכז את הפעילותכך נולד פרויקט קהילתי חברתי המלטף את הנשמה.


התלמידות חולקו לקבוצות והגיעו לחצרות קשישים בתאום מראש. קטפו אשכוליות ולימונים, תפוזים ותפוזים סינים לשקיות גדולות שתרמה לנו קק"ל וקיבלו רשות הקשישים לתרום לגמ"ח. פעילות הקטיף של התלמידות לוותה ע"י הסבר מהרב על תכני החסד, גמ"ח, מעשרשנת שמיטה ועודהתלמידות הביעו  הנאתן ושביעות רצונן מהפרויקט והקשישים קיבלו את התלמידות בלבביות ובחום והרעיפו עליהן ברכות ותודות

כל שנותר הינו להודות ולהוקיר את כל השותפים למיזם קהילתי זה בשבוע החסד ולאחל שבתי ספר אחרים יאמצו את הרעיון ושבית ספר אוהל שרה, יאמץ זאת כפעילות שנתית קבועה לנושא החסד.


תבורכנה תלמידות אוהל שרה, בית ספר "אוהל שרה" ראש העין, פעילות חסד, פעילות קהילתית לקשישי העיר."

 

 

יום הזכרון ליצחק רבין ז"ל בשבט עוגן - 8.11.2011

טליה סמולש משתפת אותנו:
"
שבט עוגן, שבט צופי ראש העין, פועל בנושא איכות סביבה במסגרת פרויקט עירוני בשם "מהפך בפח". את השנה פתח שבט עוגן עם כתובת ברוח צופית על סנדות עם הכיתוב "שנה טובה" מבקבוקי פלסטיק שרופדו בנייר קרפ בצבעי השבט כתום שחור. השבט מקפיד לשלב פעולות המגבירות מודעות מחזור והפחתת פסולת בעשייה הצופית.


היום בטקס הזיכרון של יצחק רבין ז"ל הוקמה פינת הנצחה עם מעמדי נרות זכרון מבקבוקי פלסטיק ועל שער הכניסה לטקס ייצרו החניכים "יוני שלום" מבקבוקי פלסטיק קטנים המרופדים נייר קרפ לבן וכתובת אש "במותו ציווה לנו את השלום".
שבט עוגן ממשיך לפעול וליישם את עקרונות הפרויקט העירוני "מהפך בפח" גם בשנת הפעילות הנוכחית, להמשיך לעודד חשיבה על הפחתת פסולת והגברת המחזור.  

כתבת המשרד להגנת הסביבה על פרוייקט 'מהפך בפח' - ספט' 2011
 

טליה סמולש כותבת: "בכיף בשמחה ובגאווה רבה על הדור הצעיר ברצוני לשתף אתכם בכתבה באתר של משרד להגנת הסביבה שפורסמה על פרוייקט עירוני 'מהפך בפח' ראש העין, תהנו :)

ובעיקר תמחזרו, הפחיתו פסולת ושתפו את כל מי שאתם מכירים בעשייה ירוקה לסביבה.

כי זה   מ ד ב ק  :)

קישור לכתבה

 
 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים