...

מפגשים בפורום נשים

מפגש עם דדי ברון
2 בפברואר 2012
 
 

 

ארחנו, בפורום נשים, את דדי ברון לשיחה בנושא 'חיים ויצירה והקשר ביניהם'.

דדי ברון הינה אמא לארבע בנות וסבתא טרייה, במאית מוערכת בתאטרון הבימה ובאופרה ומלמדת באוניברסיטת תל אביב בחוג לתיאטרון. דדי ביימה בשנים האחרונות בתאטרון הבימה את ההצגות: "כוכב יאיר", "פוסט טראומה", "מונולוגים מהואגינה". כמו כן ביימה השנה בתאטרון בגרמניה את המחזה העוסק ביחסים בין אמהות לבנות - "בית ברנדה אלבה".

דדי שוחחה איתנו על הקשר בין יצירה ויצירת החיים שלנו דרך עבודות והצגות שמביימת. 

כנשים, אנו מכירות את ההליכה 'אחר תחושות הבטן או הלב' וההקשבה לאינטואיציה שלנו. דדי שיתפה אותנו כיצד היא משלבת זאת בעבודתה.

המפגש ארך כשעתיים בו התכבדנו בקפה ועוגה. 

 
המפגש היה בשיתוף עיריית ראש העין ותיאטרון הבימה.
 


מפגש עם סוזנה שאקו מארה"ב 
6 בספטמבר 2011
 
 

 

סוזנה שאקו, Susannah Wellford Shakow, פעילה חברתית בארה"ב בנושאי מגדר ופוליטיקה, הגיעה למפגש ושיח מרתקים עם פורום נשים.
סוזנה הקימה וניהלה בשנים האחרונות שני ארגונים (Running Start ,WUFPAC) המעודדים נשים צעירות לפתח קריירה פוליטית, ומקדמים את בחירתן לתפקידים משפיעים במישור המקומי והלאומי. כמו כן הקימה עמותה המחנכת נערות צעירות ליצור שינוי ועתיד מגיל צעיר. במהלך עבודתה הרצתה סוזנה במקומות שונים בעולם על חשיבות תרומתן של נשים בתפקידים ציבוריים לקידום נושאים חברתיים.

נפגשנו עם סוזנה שאקו באולם מועצת העיר. במפגש לקחו חלק נשים פעילות מפורום נשים, מובילות עירוניות בעיר ידידותית לנשים, מועדון נשות עסקים, חברות מועצת העיר ואורחות ממרכז דפנה בבר אילן ושגרירות ארה"ב.
המפגש נערך בשיתוף שגרירות ארצות הברית ומרכז ד.פ.נ.ה. באונ' בר-אילן, איתם אנו בקשר במסגרת פרויקט 'ראש העין – עיר ידידותית לנשים'.
  

 

פגישה בכנסת וחוויות
15 ביוני 2011
   

יצאנו, קבוצה של נשים מהעיר ראש העין, למפגש שנושאו 'הטמעת חשיבה מיגדרית במדיניות ובתקציב הרשות המקומית'.

את המפגש הובילה חברת הכנסת אורית זוארץ, שדיברה על החשיבות של עבודה בתוך ועם הרשות המקומית.
אורחת המפגש שהרצתה, יועצת לממשלת שבדיה בתחום, אשה מרתקת ושמה גרטרוד אסטרום.
שמענו ממנה על מה שקורה בעולם הגדול וגם על התהליך שעוברת שבדיה בשנים האחרונות.
היעד הלאומי שאותו הובילה בשבדיה: גברים ונשים שותפים  במקומות שיש בהם כוח ומחליטים באופן שווה. יעד זה לווה בחוק (2006): החוק לעצב את חייך.

 מפגש לרגל שבוע הספר עם ענת הררי
יוני 2011
 
 

 

כשישים נשים התכנסו השבוע בפורום נשים, למפגש מרגש עם הסופרת ענת הררי, מחברת הספר 'מאה אמהות - מאה זכרונות', לכבוד שבוע הספר.
קראנו זכרונות מתוך הספר, ודיברנו על המורכבות שיש באמהות. הרגשנו שדברים קטנים, פשוטים ויומיומיים נחרטים בזכרון ושיש לנצור רגעים אלה. ובעיקר- המשכנו לדבר אחרי המיפגש: עלינו כאמהות, על האמהות שלנו, ועל זכרונות, שלנו ושל אחרים.

מפגש מיוחד שליווה אותנו גם לאחר מכן בחשיבה: איזה זיכרון יש לנו מהאמהות שלנו ואיזה זיכרון יספרו ילדנו עלינו. והבטחנו כי נתראה עם ענת בפגישה הבאה בנושא 'סבתאות'.

ענת הררי כותבת בסיפרה 'מאה אימהות- מאה זכרונות' : '' לכל אחד ואחת אלפי זכרונות מאמא שלו -'טובים' או 'רעים' -שמתעוררים לנוכח צליל, ריח, סיפור, תמונה או טעם."

בתהליך העבודה שלה פנתה ענת למאה כותבים וכותבות בגילים בין 17 עד 98 שבחרו זכרון אחד מאמם ותארו במילותיהם. את כל הזכרונות האלה קיבצה בספר זה.
 

 


 
 

 
 
 

      
מפת האתר    ♦    Us4you עיצוב וקידום אתרים    ♦    עיצוב לוגו: מיכל בן-ארי    ♦    עיצוב אתר: עדי בשארי
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים