...

ניוזלטר מרץ 2011

 


מארחות בהנאה את משלחת הנשים מברמינגהם -
ביום ראשון, ה20.2, התארחה בעיר ראש העין משלחת נשים מברמינגהם אלבמה, בהובלת שריל קימרלינג.
בשעות אחר הצהריים, קיימנו מפגש גדול ומהנה של נשים: נשים אורחות ונשים מובילות מהעיר.
את המפגש פתח ראש העיר, משה סיני ולאחר הצגנו בפני הנשים את פורום נשים ואת החלום החדש שלנו 'ראש העין - עיר ידידותית לנשים'.  המשכנו את המפגש בהיכרויות אישיות יותר בינינו. כששאלנו נשים משתי הקבוצות מה הן אוהבות לעשות ביחד עם נשים אחרות, ענו רבות שהן אוהבות להיפגש, לדבר, לאכול ביחד ולעשות ספורט ביחד.
הכיף הגדול של הערב היה אירוח שבמסגרתו  נשים מפורום נשים פתחו את ביתן בפני האורחות מחו"ל. כל אישה מפורום נשים ארחה בביתה שתי נשים מהמשלחת לארוחת ערב מענגת. 
מספרות המארחות:
'הייתה לי חוויה נהדרת לארח ולהכיר נשים  מקסימות ... נשים מעניינות עם סיפורי חיים מרתקים...הנשים התפעלו מהיחס שקיבלו בעיר, מראש העיר, מהמפגש המרגש והבלתי אמצעי עם נשים...קמתי הבוקר מלאת שמחה בעקבות המפגש...'
 
כנס עיר ידידותית לנשים -
נסענו לפני שבוע, קבוצת נשים מעיריית ראש העין ומפורום נשים לכנס בעיר אשדוד בנושא 'עיר ידידותית לנשים'.
בפלייר הפותח את הכנס נאמר:''עיר ידידותית לנשים היא עיר לכלל תושבותיה ותושביה- היא עיר למען כולנו.
זו עיר בה מתקיים שוויון לנשים בכל תחומי החיים, נשים מתקדמות בה לעמדות ניהול וקבלת החלטות, ואנו הנשים-  שותפות לבניית העיר ותכנונה.''
אנו מאמינות בזה.
גם אנו בראש העין התחלנו לפתח חלום וחזון על: 'ראש העין- עיר ידידותית לנשים' וראש העיר הכריז על כך לפני שנה ביום האישה הבינלאומי.
אנו נמצאות בעיצומו של תהליך חשיבה , נשמח לשתף ולעדכן בניוזלטר ובאתר שלנו וכמובן שנשמח לעוד ועוד נשים שתצטרפנה לרעיון ולמימושו.
 
בני נוער פוגשים נשים מפורום נשים ולומדים ביחד -
פרויקט מיוחד משותף של בני נוער ממגמת הרובוטיקה בתיכון בגין ונשים מ'פורום נשים':
בני נוער חונכים נשים בנושאים מגוונים הקשורים למחשבים: הכרת המחשב, אי מייל, שימוש באינטרנט, תוכנות אופיס, מצגות, הנפשה, פייסבוק.
כל אישה בחרה את הנושאים בהם תרצה ללמוד ולהעמיק וקיבלה חונך אישי ל-4 מפגשים. כל שבוע מפגש של שעה. המפגשים נערכים בתיכון ואנו מוקירות יוזמה וקשר זה.
 
פעילויות שיתקיימו בקרוב:
 
מסע ל"עולם אחר" – בני ברק -
איך יכול להיות שהעיר הכי ענייה, נותנת הכי הרבה צדקה? באיזה סופר יש כניסה לנשים בלבד?
אנו פותחות השנה את סדרת הסיורים בפורום נשים. ואנו יודעות שחיכיתן לכך.
הסיור הראשון יתקיים ביום חמישי,  31.3.2011. נצא בשעה 16.30 מראש העין. שעת חזרה משוערת – 22.30. עלות: 70 ש''ח.
הפעם נחווה חוויה של עולם אחר, ארץ בתוך ארץ, הכרות עם עולם כל כך קרוב וגם כל כך רחוק –  בני ברק: נשים ואנשים, שפה ובגדים, שלטים ועוד...בהנחיית יפעת אביצדק קלפה.
יש להגיע בלבוש צנוע: חצאיות, חולצות עם שרוולים, כיסוי ראש (בהישג יד).
הזדרזו להירשם: אריאלה,054-6640637.
 
את יפה כמו שאת – ערב נערות בשיתוף פורום נשים
יחידת הנוער ומועצת הנוער העירונית מזמינות אתכן הנערות לערב לנערות בלבד. הערב יתקיים במועדון "המרתף" מתחת למתנ"ס "לב אפק" (רח' נווה אפיקים 1) ביום חמישי 10.3.11 בשעה 18:30. בערב תופיע הדוגמנית מעין קרת בסיפורה האישי על דימוי גוף והשפעת הטלוויזיה עליו, וכן יתקיימו סדנאות. הכניסה בתשלום סמלי של 5 ₪ בלבד. כרטיסים יימכרו במקום, לפרטים ניתן לפנות לנציגי מועצת הנוער בבית ספרכן או חפשו אותנו בפייסבוק – www.facebook.com/noarrh.
סדנה להתמודדות עם אכילת יתר - קבוצה חדשה -
 
"הייתי אתמול אצל אמא שלי ולמרות שהיא הכינה אוכל מדהים, לא הייתי רעבה, אז לא אכלתי. אחי הגיע ושאל אותי: "איך זה שאת לא אוכלת?", אז אמא שלי אמרה לו: "ר. כבר לא מתלהבת מאוכל..."
 
בחוויה זו וחוויות דומות שיתפו נשים במהלך סדנה שמתקיימת לאחרונה בראש העין, ואנו כבר בעיצומן של ההכנות וההרשמה לשתי קבוצות חדשות של הסדנה להתמודדות רגשית עם אכילת יתר, בהנחיית אילה אורי, שתיפתחנה בקרוב.
בסדנה 10 מפגשים, שלוש שעות מלאות כל מפגש. מחיר הסדנה – 320 ₪ *3 תשלומים. מחיר מיוחד לנשות הפורום – רק 250 ₪ * 3 תשלומים (75 ₪ בלבד למפגש של שלוש שעות, סה"כ הנחה של 210 ש"ח).
 
לפרטים על הסדנה וחוויות נוספות של המשתתפות בקישור: http://www.harevadim.co.il/page/4/1/
 
אילה אורי היא דיאטנית קלינית מוסמכת ומטפלת מוסמכת ב- NLP, דמיון מודרך ושיטת "המסע", וגיבשה את גישת הרבדים לטיפול רגשי באכילת יתר.
 
הקבוצות יתקיימו ב"מועדונה" בימי רביעי החל מה- 16/3 בשעה 19:00 ובימי ששי בבוקר החל מה- 18/3 בשעה 9:15. לפרטים והרשמה: אילה – 054-2001040, או באתר: www.harevadim.co.il.
ממשיכים לרדת ,לשמור ולהרגיש טוב,עם סדנת  - שובל
שיטה ודרך בריאה לחיים, תוכנית ידידותית באווירה משפחתית לירידה ושמירה על המשקל. מיועדת לנשים,גברים ונוער.
סדנא בת 20 מפגשים שבועיים בני שעה,הכוללים:שקילה אישית,שיחה קבוצתית תומכת, העברת מידע ועוד. בנוסף, מפגשי אורח: דיאטנית, יועצת תדמית, התעמלות בונה עצם ועוד.
קצת על עצמי: גילה שובל,מייסדת ומנהלת "תוכנית שובל", אחות מוסמכת בכירה בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות.בעברי שימשתי כאחות הראשית של צה"ל,מאמנת אישית ומנחת קבוצות לירידה ושמירה על המשקל.
הסדנאות מתקיימות ביום שני ב"מועדונה" בין השעות :19:00-21:00.
בדבר פרטים :03-9011667 050-8807306 אתר הבית: shovalife.co.il

אל ומאת חברות הפורום:
ג'ני מאוד מודה על התרומה של מכונת הכביסה דרך הניוזלטר של פורום נשים.
בעיר
 
חודש מודעות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים -
פתיחת התערוכה "זה במרכז" ב- 2.3 בשעה 19:30 במתנ"ס קימרלינג. אנו מזמינות אתכן לתערוכה.
 
תכנית 'חלום מחבר קהילה' יוצאת לדרך
התוכנית ביוזמתה של סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, סיגל שיינמן ומטרתה להגשים חלומות של ילדים ע"י תושבי העיר תוך הגשמת ערך הנתינה, היכרות בין תושבי העיר ומתן מענה לצורך של הקהילה לתרום מעצמה למען הכלל.
גופי התנדבות רבים בעיר נרתמו לרעיון, ביניהם רשת המתנ"סים, פורום נשים, וועד הורים מרכזי, מתנדבי גמלא, שותפות 2000, ליונס, יחידת הנוער ועוד.
הוקמה סביבה אינטרנטית באתר של רשת המתנ"סים "מקום בלב" בה החולמים כותבים את חלומם והמגשימים בוחרים את החלום אותו היו מעוניינים להגשים. כתובת האתר:
התוכנית הינה כולה פרי התנדבות של השותפים תושבי העיר.
החלום הראשון שהוגשם: אורי תלמיד כתה ב' בבי"ס נווה דליה חלם: "אני רוצה לבשל במסעדה כיוון שאני רוצה להיות שף כשאהיה גדול". גלעד דולב, שף במקצועו מתנדב בשותפות 2000, הגיע לצהרון אחה"צ בבגדי שף ולקח את אורי למסעדה בה אורי בישל.
 
מתנדבים למשפחות ובודדים נזקקים -
קיים צורך דחוף במתנדבים לשעת חרום ובכלל לטובת משפחות ובודדים נזקקים. בעיקר יש צורך דחוף בדוברת אנגלית עבור אישה עיוורת בת 52 , אישיות מקסימה ותקשורתית.
לפרטים: שושנה חן, רכזת התנדבות עיריית ראש העין, טל. 054-3211392.
 
פרויקט הפנאי החדש בראש העין:
בתמיכת החברה למתנ"סים, מתנ"ס לב הגבעה, אשל והעירייה, מטרתו להעשיר את חיי התרבות והפנאי של התושבים.
לפרטים: טל. 03-9025241, אתר: www.makombalev.org.il
 
בארץ
 
האזנה מודרכת למוסיקה קלאסית-
חוג חדש לתושבי אורנית והסביבה בהדרכת הפסנתרנית והמוסיקולוגית ענת שרון.
לפרטים: 052-3242010.

אתר חדש – פורטל העסקים והבילויים ליום שבת - www.shabatopen.co.il

 
 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים