...

נשים מושיטות יד
   
"בחלומות הכי פרועים שלנו, לא האמנו שכל כך הרבה נשים יגיעו לערב החשיפה" אומרת חגית בן-רצון, מנהלת מחלקת משאבי קהילה באגף לשירותים חברתיים ואחת השותפות שיזמו את התכנית החדשה 'מושיטות יד'.
קרוב לשישים נשים גדשו את מועדונה של פורום נשים ביום שני השבוע, לערב חשיפה של התכנית 'מושיטות יד'. מדובר ביוזמה קהילתית חדשנית, שמטרתה להוות רשת בטחון של נשים למען נשים במצבי מצוקה ומשבר בעיר. 
בשלב ההיכרות, שאותו הנחתה אורלי מונק, יו"ר פורום נשים, הסתובבו כל הנשים בחדר, פגשו זו את זו במבט, במחווה, בשיחה קצרצרה וזכו להכיר נשים מדהימות שבאו בשביל לתת. 
המגוון היה עצום ויפהפה: נשים צעירות ומבוגרות, חילוניות, דתיות וחרדיות, כשלכולן מכנה משותף אחד – הרצון להושיט יד, לסייע ולבנות קהילה חזקה ומגובשת יותר. מרוב עיניים בורקות בחדר, אפשר היה להסתנוור.
"זו היתה המחשה של עוצמה נשית במיטבה", כפי שסיכמה סיגל שיינמן, חברת מועצת העיר. 

את הערב פתחו גיל קיטה, יעל שטיין ונועה רוטש, שלוש נערות מבית-הספר למוזיקה אלגרו בהנהלת טרייסי ושלמה נוטיק. הן שרו את השירים 'אישה' ו'יא מאמא' בכשרון רב וריגשו עד מאד את כל הנשים בקהל.
חגית בן-רצון בירכה את המשתתפות ואת חברות ועדת ההיגוי בשם האגף לשירותים חברתיים וניכר היטב עד כמה היא מתרגשת מההיענות הרבה ליוזמה החדשה.

לילך טל-ניר, מנהלת התכנית 'עיר ללא אלימות' שנמנית על יוזמות התכנית ואף משתתפת במימונה, סיפרה על החלום של יוזמות התכנית: להוות כתובת לכל אישה בעיר שזקוקה לתמיכה בשלב כזה או אחר בחיים, שמרגישה שאין לה למי לפנות או שחשה שלא בנוח לפנות למעגלים הקרובים.
בסוף הערב, ביקשו כמה מהמשתתפות להתייחס ליוזמה החדשה. צעירת המשתתפות שיתפה וריגשה את כולן כשסיפרה עד כמה חסרה לה מישהי שתקשיב לה ותדבר איתה, כשהתייתמה בגיל ההתבגרות. רעות גולדמן, עוזרת מנכ"ל העירייה התרגשה מדברי הצעירה ואמרה שהיא שמחה לחוות את עוצמות הנתינה שיש לנשים בעיר. בת-אל אשוואל מהגרעין התורני, סיפרה שבעת קריאת ההזמנה היא אמרה לעצמה "בינגו. בדיוק על זה חלמתי!" והוסיפה שיש מקום לחזק את הקהילתיות והתמיכה ההדדית בעיר, לא רק ברגעי משבר.

לבניית התכנית חברו יחדיו שותפות מארגונים וממחלקות שונות בעיר: מירה בוברוב – מנהלת המרכז לשלום המשפחה, חגית בן-רצון מנהלת המחלקה למשאבי קהילה ובת-אל יפת – עו"סית קהילתית באגף לשירותים חברתיים, רויטל יהודה - יועצת ראש-העיר לקידום מעמד האישה, אורלי מונק – יו"ר פורום נשים ולילך טל-ניר מנהלת התכנית 'עיר ללא אלימות'. אליהן הצטרפו חמש מתנדבות פעילות מהעיר: ליבנה דבוטון, רוני גונן, אורלי מעייני, ימית קהלת ויעל תומר. ביחד הן הקימו את ועדת ההיגוי של התכנית, ובמשך קרוב לשנה ישבו על המדוכה, קיימו פגישות ודיונים סוערים והרו את התכנית 'מושיטות יד'.
 
אחרי ערב החשיפה בכוונת היוזמות לגבש קבוצה שתעבור הכשרה מקצועית בת כ-8 מפגשים שבועיים. לאחר מכן, תפורסם התכנית בערוצים שונים בעיר, כך שנשים יוכלו לפנות לרכזת התכנית ולקבל תמיכה וסיוע.

את התכנית תרכז אורלי מעייני, תושבת העיר שהתנדבה להיות חלק מתהליך הבנייה של התכנית וחברת ועדת ההיגוי. אורלי תקבל ליווי מקצועי מפורום נשות מקצוע מתנדבות ובהמשך, מבת-אל יפת, עו"ס קהילתית במחלקה למשאבי קהילה.
 

לבירורים ולפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת התכנית אורלי מעייני בטלפון 052-4717877
 
 
 
 
 
 
 

      
מפת האתר    ♦   טליה סמולש יו"ר פורום נשים   ♦   nashimrh@gmail.com  ♦     ניד 052-3344700
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים